Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Siltuma efekta analīze tvaika turbīnas rotora lāpstiņas modelī, izmantojot ANSYS programmatūru.
Title in English Analysis of thermal effect in a simulated steam turbine rotor blade using ANSYS workbench.
Department
Scientific advisor Ilmārs Vīksne
Reviewer Ivo Vaicis
Abstract Tvaika turbīna ir galvenais virzītājspēks tvaika siltuma enerģijas pārnešanai uz mehānisko enerģiju, un tas ir labi piemērots elektriskā ģeneratora darbināšanai, jo tas rada rotējošu kustību - tvaika turbīnas veido vairāk nekā 80% no visas enerģijas ražošanas visā pasaulē. Šajā pētījumā ir veikta īslaicīga tvaika turbīnas ar rotora lāpstiņu ar dažādiem materiāliem termo-strukturālā analīze. Pirmkārt, turbīnu lāpstiņu FEM modelis ir bijis izgatavoti cietajos darbos un importēti ANSYS tālākai analīzei. Es izmantoju trīs dažādas materiāls analīzes asmenim, lai atrastu asmens deformāciju un spriegumu. Trīs dažādi materiāli ir nerūsējošais tērauds, steidzīgais tērauds un Nimonic sakausējums.
Keywords ANSYS DARBA BĀZE, Statiskā konstrukcija, Pārejoša termiskā, Rotora lāpstiņa, Spriegums, Temperatūra un deformācija.
Keywords in English ANSYS WORKBENCH , Static structural , Transient thermal , Rotor blade , Stress , Temperature and deformation.
Language eng
Year 2021
Date and time of uploading 25.06.2021 16:15:44