Abstract |
Pētījuma darbs “Koka karkasa neklasificēto ēku ložu izturība” sastāv no trīs nodaļām.
Pirmajā nodaļā “Literatūras apskats”, apkopojot citu zinātnieku pētījumus, standartus, aprakstītas neklasificētās ēkas. Pētījuma eksperimentā izmantots gan masīvkoks (priedes guļbūves baļķis), gan līmēts bērza saplāksnis un egļu CLT, tāpēc arī apskatīti detalizētāk šie materiāli, kā arī noteikti koka ēku ārējie draudi, kā palielināts mitrums, ūdens, ūdens plūdi, uguns, zemestrīces un vēja ātruma palielināšanās, kā arī darba galvenā tēma – lodes. No citiem literatūras avotiem smelta informācija, kā lodes ceļš ietekmē kokmateriālu, kā aprēķināt lādiņu iespiešanās dziļumu, kādi apstākļi to ietekmē. CLT ložu izturībai ir atvēlēta viena apakšnodaļa, jo pašlaik tas ir inovatīvs un pētāms materiāls, līdz ar to ir pieejama plaša informācija, īpaši ASV, kā arī pievērsta uzmanība zaru vietu ietekmei uz lodes ceļu.
Otrajā nodaļā “Izmantotie materiāli un metodes” vairāk atklāts par izmantoto materiālu tehniskajiem datiem, kā arī izmantotā testa metode – šaušana uz iepriekš sagatavotajiem paraugiem. Izmantotās “ierīces” jeb šaujamieroči ir Glock 17, APC556, AK-47 un Winchester, kas tika ņemti saskaņā ar standartiem EN 1522/1523 Ballistiskie standarti vai ieroču popularitāti un līdz ar to pieejamību šautuvē.
Trešajā nodaļā “Eksperimentālajā daļā” pārbaudīta ballistiskā izturība – pirmajā šaušanā - trīs dažādiem koksnes vai koksnes izstrādājumiem – masīvkokam (priedes guļbūves baļķis), līmētam bērza saplāksnim un egļu CLT - dažāda biezuma paraugiem. Tie izvēlēti tāpēc, ka tie ir bieži izmantojami koka ēku būvniecībā vai CLT gadījumā – tas ir jauninājums celtniecības materiālu izmantošanā, pieejami jau izpētīti eksperimenti, kā arī tos bija iespējams relatīvi viegli iegādāties. Otrajā šaušanā - 84 mm saplākšņa izturība pret ieročiem AK-47 un Winchester, kā arī paraugus šaujot no gala. Arī CLT un kombinētu paneli, kas sastāv no 60 mm CLT, 50 mm akmensvates un 28 mm (+28 mm) saplākšņa.
Noslēgumā aprakstīti pētījuma rezultāti, izteikti secinājumi un sniegtas rekomendācijas.
Darbs sastāv no 3 nodaļām, 57 attēliem, 14 tabulām un 13 formulām, 42 izmantotās literatūras avotiem. |