Abstract |
Kiberdrošība ar katru gadu kļust arvien nozīmīgāka. Daudzās nozarēs tīkla drošība vai IT sistēmas drošība ir ļoti svarīgs aspekts ar augstu prioritāti. Šad un tad mēs lasām ziņas par sensitīvu datu pārkāpumiem, ransomware uzbrukumiem, liedzošo pakalpojumu uzbrukumiem, pikšķerēšanas uzbrukumiem utt.
Viena no jutīgākajām kiberdrošības nozarēm ir veselības aprūpes nozare, jo veselības aprūpes nozarē ir daudz uzņēmumu, pārdevēju un izplatītāju, kas strādā kopā ar dažādu atvērtā koda / īpašumtiesību programmatūru. Ja veselības aprūpes nozarē ir kādi ļaunprātīgi draudi vai uzbrukumi, kas apdraud dzīvības uzturēšanas sistēmam, farmaceitiskos līdzekļus un IoT ierīces, tas var radīt katastrofālus un finansiālus zaudējumus. Šajā maģistra darbā tika apspriesti ievainojamības, draudi un riski, ar kuriem veselības aprūpes nozare saskaras tīkla un datu drošības kontekstā. Tā arī apspried drošības risinājumu problēmas ieviešanu un uzturēšanu, iekļaujot tajā drošības standartus un ietvarstruktūras. Padziļināti tiek apspriests arī tas, kādas ir galvenās nozares veselības aprūpes sfērā, īpaši mazie uzņēmumi. Parasti lielas veselības aprūpes organizācijas finansiāli spēj ieviest drošības standartus un dārgas aparatūras un programmatūras tehnoloģijas. Bet tas pats neattiecas uz mazajām veselības aprūpes organizācijām.
Tā rezultātā, tika izstrādāts vienkāršots 360 grādu drošības modelis, kas ietver dažādas programmatūras un aparatūras tehnoloģijas, lai mazinātu riskus, draudus un pārvarētu problēmas, ar kurām saskaras mazie uzņēmumi veselības aprūpes nozarē. Tas tika veikts, iekļaujot riska analīzi, draudu pārvaldību un drošības risinājumus, pamatojoties uz lietošanas ērtumu, rentabilitāti un drošības efektivitāti. Šis modelis ietver arī pieejamus risinājumus un labāko praksi, kas jāizmanto, lai ieviestu vispārēju drošību mazās veselības aprūpes nozares organizācijās. Modelis tika daļēji piemērots mazajiem uzņēmumiem.
Šajā maģistra darbā ir 101 lappuses, 30 attēli, 6 tabulas, 62 atsauces, 2 pielikumi. |