Abstract |
Bakalaura darba pētnieciskas daļas tēma ir “Betona stiprības noteikšanas metožu salīdzinājums”. Bakalaura darba mērķis ir noteikt populārāko būvniecībā izmantoto betona stiprības noteikšanas metožu pozitīvās un negatīvās puses, eksperimentāli noteikt biežāk pielietoto būvniecībā metožu- ultraskaņas metodes, elastīga atsitiena principa metodes, spiedes stiprības noteikšanas metodes un laboratorijas spiedes metodes noteikto betona stiprības, rezultātus un veikt dažu noteikto stiprības salīdzinājumus ar mērķi noteikt katras metodes precizitāti.
Lai noteiktu katras metodes pozitīvās un negatīvās puses, kā arī precizitāti, bakalaura darba ietvaros tika sagatavoti 13 paraugi no vienā objektā izbūvētām betona konstrukcijām. Paraugi tika izzāģēti no konstrukcijām ar dimanta urbi, bet, lai paraugiem būtu iespēja eksperimentāli noteikt stiprību, paraugu virsmas tika izlīdzinātas ar cirkulārā zāģa ar dimanta ripu palīdzību. Visiem paraugiem tika noteikta betona stiprība ar ultraskaņas metodi, elastīga atsitiena principa metodi, spiedes stiprības noteikšanas metodi un laboratorijas spiedes metodi.
Pēc iegūtiem rezultātiem autors veica secinājumus par metožu precizitāti, kuri var būt noderīgi turpmākai būvniecības praksei nākotnē.
Bakalaura darba izstrādes procesā tika izmantotas salīdzināšanas metodes un analītiska pieeja. Bakalaura darba izstrādāšanai tika izmantota literatūra par betona stiprības noteikšanu, attiecīgi valsts standarti, kuri reglamentē betona stiprību, vairākas publikācijas laikrakstos un internētā.
Bakalaura darbs sastāv no 3 daļām – teorētiskas, eksperimentālas un analītiskas.
Bakalaura darbs sastāv no 62 lapām, 22 tabulām, 77 bildēm un 25 atsaucēm. |