Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Telecommunication
Title in original language Makrolocījumu ietekme uz vienmodas optisko šķiedru
Title in English Effect of Macrobending on Single Mode Fiber
Department Institute of Telecommunications
Scientific advisor Klinta Vilcāne
Reviewer S.Spolītis
Abstract Bakalaura darbā tiek pētīti makrolocījumu rašanās cēloņi un eksperimentāli novērtēta to ietekme uz ITU-T G.652.D un G.652 optiskās šķiedras slēgauklu (angļu val. pigtail ). Tiek analizēts makrolocījumu ienestais vājinājums pārraides līnijā, atkarībā no tās tinumu skaita, pārraidāmā optiskā signāla viļņa garumiem (1310 nm un 1550 nm) un diametriem. Bakalaura darbā ir aplūkoti daudzmodu un vienmodu optiskās šķiedras, tika apskatīti un izanalizēti galvenie parametri, kuri rada jaudas zudumus pārraides līnijā, piemēram, vājinājums un dispersija. Darbā tika teorētiski un eksperimentāli analizēti optisko šķiedru makrolocījumu ienestais vājinājums. Rezultāti tika atspsoguļoti grafikos un tabulās. Bakalaura darbs satur 77 lapas, 81 attēlus, 63 tabulas, 5 formulas un tā rakstīšanai tika izmantoti 22 informācijas avoti.
Keywords Makrolocījumi, ienestais vājinājums, optiskās šķiedras, jaudas līmenis, jaudas zudumi, tinumu skaits
Keywords in English Macrobending, attentuation, optical fibers, power level, power losses, number of turns
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 13.07.2020 19:53:09