Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Kontroles ierīces izstrāde gaisa kuģa radiolokācijas retranslatora tehnisko parametru kontrolei.
Title in English Development of a Control Device for Monitoring the Technical Parameters of an Aircraft’s Radar Transponder.
Department
Scientific advisor Igors Smirnovs
Reviewer Dr.habil.sc.ing.,profesors P.Trifonovs-Bogdanovs
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Kontroles ierīces izstrāde gaisa kuģa radiolokācijas retranslatora tehnisko parametru kontrolei”, darba autors ir Dāvis Miežāns, darba vadītājs ir docents Igors Smirnovs. Lai nodrošinātu iespēju veikt gaisa kuģu retranslatoru tehnisko parametru pārbaudi mācību procesa nolūkiem, tiek piedāvāts izstrādāt gaisa kuģa retranslatora kontroles ierīci, kas ir balstīta uz 21.gs. ciparu tehnikas elementu darbību, un kuras darbība ir balstīta uz mācību iestādē pieejamo retranslatoru kontroles ierīču darbības. Izstrādājot gaisa kuģa retranslatora kontroles ierīci, tika iegūta ierīce, kura spēj veidot divu veidu vaicājuma signālus, kuri tiek nodoti gaisa kuģa retranslatoram. Šie vaicājuma signāli pieprasa retranslatoram sniegt atbildi par gaisa kuģa lidojuma barometrisko augstumu un gaisa kuģa borta identifikācijas numuru. Izstrādātā kontroles ierīce spēj uztvert šos atbildes signālus un apstrādāt tos tā, lai tie tiktu attēloti uz 7 segmentu, gaismas diožu ekrāniem. Lai uzlabotu izstrādātās kontroles ierīces darbību, tās darbību ir nepieciešams optimizēt un papildināt ar papildus tehnisko parametru pārbaudes mezgliem, kā, piemēram, augstuma imitācijas, augstfrekvences signālu pārbaudi un saņemto atbilžu daudzuma mezgliem. Darba apjoms - 71 lappuse, 3 rasējumi, 41 attēli, 4 tabulas un 15 formulas. Atslēgas vārdi: retranslators, kontroles ierīce, mikroshēma, loģiskais elements.
Keywords retranslators, kontroles ierīce, mikroshēma, loģiskais elements
Keywords in English transponder, control device, chip, logical element
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 07.07.2020 07:00:21