Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Atvērta tipa mācību vēja tuneļa konstrukcijas analīze un piedziņas modernizācija.
Title in English Analysis of the Design of an Open-Jet Wind Tunnel for Training Purposes and Modernization of its Drive.
Department
Scientific advisor Sergejs Kuzņecovs
Reviewer Dr.sc.ing, docents A.Arshad
Abstract Bakalaura darba nosaukums: Atvērta tipa mācību vēja tuneļa konstrukcijas analīze un piedziņas modernizācija, autore: Elza Zandere, zinātniskais vadītājs: Dr. sc. ing., doc. Sergejs Kuzņecovs. Darba galvenais mērķis ir modernizēt AERTI vēja tuneļa piedziņu, izmantojot tuneļa parametrus – ātrumu tā posmos, spiedienu, spiediena zudumus, – tādējādi nosakot, kādas jaudas motors ir nepieciešams, un veikt motora nostiprināšanas konstrukcijas modernizāciju, kā arī frekvenču regulatora izvēli. Darba teorētiskajā daļā tiek apskatīta informācija par vēja tuneļu tipiem, līdzību teoriju un Reinoldsa skaitli, izpētīta un aprakstīta AERTI vēja tuneļa konstrukcija. Praktiskajā daļā tiek veikts ātruma sadalījuma aprēķins gar vēja tuneļa asi, spiediena sadalījuma aprēķins gar tuneļa asi bez zudumiem, spiediena zudumu aprēķins. Tiek aprēķināta spiediena zudumu jauda un tuneļa kvalitāte. Noteikts, kādas jaudas un tipa motors vajadzīgs, izvērtētas iespējas, kā to savienot ar ventilatoru. Izvēlēts vispiemērotākais sajūgs, kā arī uzprojektēts piedziņas mezgla noturošais rāmis un motora apvalks. Piemeklēts vispiemērotākais frekvenču regulators šai sistēmai. Ar iegūtajiem rezultātiem ir iespējams modernizēt AERTI esošā vēja tuneļa piedziņas mezglu un to izmantot eksperimentiem un mācību procesam, kā arī zinātniskiem nolūkiem. Kopējais darba apjoms ir 74 lpp. Darbā izmantotas 112 formulas, 51 attēli, 3 tabulas un 22 literatūras avoti. Darbam pievienoti 2 pielikumi. Atslēgvārdi: vēja tunelis, Reinoldsa skaitlis, spiediena zudumi, jauda, motors, sajūgs, frekvenču regulators, modernizācija.
Keywords vēja tunelis, Reinoldsa skaitlis, spiediena zudumi, jauda, motors, sajūgs, frekvenču regulators, modernizācija
Keywords in English wind tunnel, Reynolds number, pressure losses, power, motor, coupling, frequency regulator, modernization
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 06.07.2020 12:43:47