Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Apribojuma augstuma un pamata daļas ietekme uz dubultcaurules siltummaiņa ar termohidrodinamisko veiktspēku.
Title in English Effect of fin height and top base ratio on the thermohydrodynamic performance of double pipe heat exchanger.
Department
Scientific advisor Sigurds Jaundālders
Reviewer Asoc. prof. D.Rusovs
Abstract Šajā darbā tiek analizēta ribotu cauruļu siltummaiņu termohidrauliskā veiktspēja, piedāvāts divkāršās caurules siltummainis ar gaisam-ūdenim ar spirālveida dažādu izmēru plākšņu ribojumu. Veiktas trīsdimensiju skaitļošanas šķidruma dinamikas (CFD) simulācijas ar FLUENT programmatūru, lai analizētu gāzes puses šķidruma plūsmu, turbulenci, siltuma pārnesi un enerģijas patēriņu dažādām siltummaiņa konfigurācijām. CFD simulācija veikta turbulentās plūsmas apstākļos konfigurācijām ar spirālveida ribu atstarpi (200). Reinoldsa skaitlis Re iekšējā apvalkā (gaisā) un iekšējā caurulē tika uzturēts nemainīgs pie Re = 15000. Mēs izmantojam dažādas spirālveida ribas kā sava veida perspektīvo dizainu un turklāt līdzīgu termohidraulisko parametru un spiediena krituma izpēti. Šī pētījuma galvenais mērķis ir siltuma pārneses koeficients, spiediena kritums un siltumizolācijas paaugstināšanas koeficients, kas noteikti, lai prognozētu siltummaiņa kopējo veiktspēju.
Keywords spirālveida apribojuma divcauruļu siltummainis, izplūdes temperatūra, Reinoldsa skaitlis, Nusselta skaitlis, spiediena kritums
Keywords in English Helical fins in double pipe heat exchanger, cold outlet temperature, Reynolds number and Nusselt number, and pressure drop
Language eng
Year 2020
Date and time of uploading 10.06.2020 09:51:27