Abstract |
Maģistra darbs izstrādāts Rīgas Tehniskajā universitātē, Būvniecības fakultātē, Materiālu un konstrukciju institūtā, Būvmateriālu un būvizstrādājumu profesora grupā. Darba tēma ir Mūra datoraprēķini deformētajā stadijā.
Maģistra darbā izklāstīts par biežāk sastopamo mūra materiālu (java, ķieģeļi, akmens) īpašībām un mūra uzvedību plaisāšanas laikā (deformētajā stadijā). Apskatītas arī mūra, kā kompozīta materiāla, īpašības un stiprība dažādos spriegumstāvokļos.
Darbā izklāstītas iespējamās mūra definēšanas metodes datoraprēķinos (mikro, mikro-makro un makro-modelēšāna). Sniegtas to pielietojuma priekšrocības un trūkumi. Analītiskais un galīgo elementu datoraprēķinu pētījums balstīts uz homogonizēta mūra definēšanu un analīzi (makro-modelēšanas paņēmiens), tāpēc apskatītas LBN 205-97 un LVS EN 1991-1-1 piedāvātās mūra homogonizēšanas metodes.
Pētījuma ietvaros apskatīti vairāki mūra aprēķina modeļi, piemēram, saistīgās plaisas (cohesive crack), pārklātās plaisas (smaered crack), saskarvirsmas modelis (interface model) u.c., un, balstoties uz šiem aprēķina modeļiem, izveidots analītiskais mūra aprēķins, ar kura paīdzību modelēta mūra uzvedība datorprogrammā Microsoft Excel.
Noslēgumā iespējams iepazīties ar maģistra darba ietvaros veikto pētījumu, kurā ietilpst mūra definēšana galīgo elementu datoraprēķinu programmā SAP 2000, ar kuras palīdzību tiek analizēta mūra nelineārā uzvedība, kā arī tiek veikts nelineāri statiskais mūra kolonnas aprēķins.
Maģistra darbs uzrakstīts latviešu valodā, satur 6 tabulas, 63 attēlus un 39 informācijas avotus, tā apjoms ir 91 lapaspuses. |