Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Amerikas Savienoto Valstu Federālās Jūrniecības komisijas nozīme iekšējā tirgus aizsardzībā”
Title in English “The Role of Federal Maritime Commission in Protecting the Internal Market of the United States of America”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Aivars Gulbis
Reviewer Normunds Rudzītis, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.), Mg.oec.
Abstract Bakalaura darbā ”Amerikas Savienoto Valstu Federālās Jūrniecības Komisijas nozīme iekšējā tirgus aizsardzībā” tiek aplūkots Amerikas Savienoto Valstu ekonomiskais stāvoklis, kā arī izvērtēta ietekme uz pasaules tirgu. Tiek noteikta jūras transporta nozīme starptautiskajā tirdzniecībā, tādēļ tiek aprakstīta kontrolējošās institūcijas- Federālās Jūrniecības Komisijas- darbība, mērķi un uzdevumi, kā arī izvērtēta nepieciešamība veidot līdzīgu sistēmu Eiropas Savienībā, pamatojoties uz Federālās Jūrniecības Komisijas labo piemēru. Bakalaura darbs sastāv no 3 daļām, kur darba pirmajā daļā tiek aprakstīts Amerikas Savienoto Valstu tirgus, darba otrajā daļā pētīta ASV Federālās Jūrniecības Komisijas darbība un mērķi kā arī, atrisinātās problēmas. Savukārt darba trešā daļa veltīta Eiropas Savienības stāvoklis apskatam jūras pārvadājumu jomā un kontroles mehānismu salīdzināšanai. Darba mērķis ir novērtēt Federālās Jūrniecības Komisijas nozīmi Amerikas Savienoto Valstu iekšējā tirgus aizsardzībā un salīdzināt komisijas darbību ar līdzvērtīgām institūcijām un sistēmām Eiropas Savienības tirgus kontroles mehānismā. Lai sasniegtu mērķi, darbā izpētīti Amerikas Savienoto Valstu ekonomiskie rādītāji, noteikti Federālās Jūrniecības Komisijas uzdevumi un mērķi, kā arī veikta Eiropas Savienības izmantoto sistēmu analīze un problēmu un risinājumu analīze. Eiropas Savienībā nav nevienas organizācijas struktūras vai sistēmas, kas būtu līdzvērtīga Federālajai Jūrniecības Komisijai. Jaunas struktūras vai organizācijas izveide Eiropas Savienībā spētu risināt vairākas iekšējā tirgus aizsardzības problēmas, taču tas ir sarežģīts process, kas prasītu vairākus gadus un ilgu integrēšanas laiku. Federālajai Jūrniecības Komisijai un tam, kā komisija veic savu darbu, nelīdzinās neviena cita pasaules organizācija. Jūras transporta pārvadājumi Amerikas Savienotajās Valstīs ir drošs pārvadājumu veids, kas ir ātrākais, ērtākais un lētākais pārvadājumu veids lielām kravām. Jūras transporta izmantošana pasaulē savu popularitāti nezaudē. Jūras transporta infrastruktūra pasaulē ik gadu tiek attīstīta- būvēti jauni kuģi, renovētas un būvētas jaunas ostas un termināli, robotizētas sistēmas kravu un konteineru pārvietošanai un reģistrēšanai. Tāpat tiek modernizētas datu sistēmas un deklarāciju iesniegšanas sistēmas, muitas darbības atvieglošanai. Federālajai Jūrniecības Komisijai līdzvērtīgas sistēmas izveide Eiropas Savienībā, būtu vēl viens solis modernizācijas jomā. Darbs sastāv no 52 lpp., kas sadalītas 3 daļās un 8 nodaļās. Pētījumā ietverti 4 attēli un divas tabulas, darbam pievienots 1 pielikums, izmantotās literatūras un avotu sarakstā iekļautas 49 vienības.
Keywords ASV, iekšējais tirgus, jūras pārvadājumi, eksports, imports, Federālā Jūrniecības komisija
Keywords in English USA, internal market, shipping, export, import, goods, Federal Maritime Commission
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 07.05.2020 19:15:35