Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Telecommunications
Title in original language Optiskās reflektometrijas pielietojumi optisko šķiedru pārraides līniju reālā laika monitoringam
Title in English Applications of Optical Reflectometry for Fiber Optic Transmission Lines Real Time Monitoring
Author Mynuddin Mahammad
Department International Cooperation and Foreign Students Department
Scientific advisor Jurģis Poriņš
Reviewer Doc. Ingrīda Lavrinoviča
Abstract Optiskā laika domēna refleometrija, ko galvenokārt izmanto, lai noteiktu optisko šķiedru pārraides līniju bojājuma vietu, reālā laika uzraudzības līnijas galvenās idejas un prasmes testa rezultātu veikšanā. OTDR var noteikt kļūdas, OTDR monitorings tiek novērots tikai pie 1550 nm, kas padara 1310 nm viļņa garumu par labu izmantojamam monitoram, tas ietver zondes impulsa daļas mērīšanu, kas izkliedēta atpakaļ (ar releja izkliedi) no silīcija dioksīda šķiedras. Sakarā ar ļoti mazu muguras līmeni, kas izkliedēts vienmoda šķiedrā ar garu viļņu garumu, ir nepieciešama ļoti jutīga optiskā noteikšana, lai sasniegtu atbilstošu darbības rādiusu. Šajā darbā, izmantojot rezultātu monitorēšanu ar divu dažādu viļņu garumu MMF pie 850nm un 1310nm, atrodot attāluma un vājināšanās rezultātus, faktiski SMF viļņa garumam arī pie 1310nm un 1550nm tiek pieņemts šķiedras garums un vājinājums. Šis maģistra darbs mēģina izpētīt problēmu, kas radusies optiskās reflektometrijas pielietojumos optisko šķiedru pārraides līnijās reālā laika monitoringam un analizējot problēmas veiksmīgai projekta pabeigšanai, ir daži galvenie punkti, kas jāņem vērā problēmu risināšanā. Šī maģistra darba 1. un 2. nodaļa ir teorētiskā daļa, kurā ir optisko šķiedru līniju reālā laika monitoringa lietojuma optiskās reflektometrijas galvenie elementi un galvenie OTDR darba raksturlielumi un kļūdu jēdziens, identificējot problēmas un izaicinājumus, kas radušies dažādās daļas tiek apspriestas šajā projektā. Šī maģistra darba -3. Un 4. Nodaļa ir teorētiskā daļa, kurā aprakstīta kļūdu loma, kas saistīta ar optiskā šķiedras kabeļa uzraudzību reālā laikā, un skaidri izskaidrotas kļūdas pazīmes. Šī maģistra darba 5. nodaļa ir praktiskā daļa, kurā ir vispārīga informācija un sīkāka informācija par optisko šķiedru kabeli un atrodami SMF un MMF par šķiedras garumu un OTDR vājinājumu, un šajā darbā tiek izmantotas eksperimentālās daļas.
Keywords 1. OTDR  optical time domain reflectometry 2. CATV community antenna television 3. MMF  magneto motive force 4. LED laser emitting diode 5. OM optical multimode 6. VCSELs  vertical cavity surface emitting laser 7. PMD  polarization mode dispersion 8. βtz  higher order 9. DGD  differential group delay 10. PSP  packet streaming protocol 11. GaAs  indium gallium arsenide 12. BER  desired bit 13. FOC firm order confirmation 14. VLSI very large scale integrated 15. VCSEL  vertical cav
Keywords in English 1. OTDR  optical time domain reflectometry 2. CATV community antenna television 3. MMF  magneto motive force 4. LED laser emitting diode 5. OM optical multimode 6. VCSELs  vertical cavity surface emitting laser 7. PMD  polarization mode dispersion 8. βtz  higher order 9. DGD  differential group delay 10. PSP  packet streaming protocol 11. GaAs  indium gallium arsenide 12. BER  desired bit 13. FOC firm order confirmation 14. VLSI very large scale integrated 15. VCSEL  vertical cav
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 16.01.2020 18:52:04