Abstract |
Bakalaura darba “Rīgas vietējā ģeodēziskā tīkla pilnveidošana Rīgā - Āgenskalnā un Torņakalnā” teorētiskajā daļā aprakstīta ģeodēzisko tīklu veidošanas, izmantošanas un uzturēšanas teorija. Sīkāk iztirzāts Rīgas vietējais ģeodēziskais tīkls, tā vēsture un pielietojums.
Darba praktiskajā daļā (inženierprojektā) atbilstoši darba mērķim ir rakstīts, kā pilnveidot Rīgas vietējo ģeodēzisko tīklu Āgenskalnā - Torņakalnā, sīkāk izpētot GNSS punktu izlīdzināšanu, izmantojot dažādas bāzes stacijas, piemēram, LATPOS bāzes stacijas un EUPOS-RĪGA bāzes stacijas. Veikt RTK mērījumus, lai pārliecinātos, ka, izlīdzinot datus ar pēcapstrādes programmu, iespējams iegūt precīzākus datus, salīdzinot ar RTK mērīšanas metodi. Inženierprojektā darba autors ietvēra un analizēja Āgenskalna un Torņakalna vietējā tīkla apsekošanas rezultātus. Autors piedalījās GNSS punktu noteikšanā un turpmāk darbā izanalizēja dažādas izlīdzināšanas metodes, lai izpētītu, kura ir precīzāka, vai tīkls atbilst likumā noteiktajām precizitātes robežām un var tikt izmantots ģeodēzisko darbu veikšanai.
2018. gada 10.oktobrī tika apstiprināts Rīgas pilsētas Āgenskalna – Torņakalnā vietējā ģeodēziskā tīkla projekts Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā, tādēļ darbs uzskatāms par aktuālu nozares profesionāļiem.
Atslēgas vārdi: vietējais ģeodēziskais tīkls, Rīgas vietējā ģeodēziskā tīkla pilnveidošana.
Darbs satur 108 lapas, 18 attēlus, 16 tabulas, 5 grafikus, 36 izmantotās literatūras avotus, 17 pielikumus. |