Abstract |
Mūsdienīgā tehnoloģiskajā laikā, valsts iestādēm eksistē ļoti aktuāls jautājums, kā pareizi ieviest un izmantot jaunas tehnoloģijas savā darbā procesā. Diplomprojektā izskatītas metodes, kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā dronu pilotiem iegūt zināšanas un apgūt prasmes vadīt dronus, saskaņā ar ekspluatācijas noteikumiem, normatīvajiem aktiem un darba aizsardzības prasībām.
Diplomprojekta tēma – “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk – VUGD) dronu pilotu iekšējās apmācības metožu pilnveide”.
Diplomprojekts ietver sevī analītiskās, teorētiskās un praktiskās daļas, tiek izstrādāta dronu pilotu apmācības programma ar trim pilotu sagatavošanas metodēm.
Teorētiskajā daļā izskatītas un noteiktas nepieciešamās normatīvo aktu bāzes, kas attiecās uz dronu izmantošanu un ekspluatāciju, analizēta dronu starptautiskā ekspluatācijas pieredze, tehniskā informācija par VUGD droniem.
Analītiskajā daļā tiek izpētīts jautājums, kas skar dronu darbu un tehniskos riskus, ekspluatācijas ierobežojumus, kas ietekmē dronu ekspluatāciju VUGD notikumu vietās. Analizēti un izpētīti virtuālas apmācības un informācijas apstrādes platformas, praktiskās apmācības metodes.
Praktiskajā daļā, pamatojoties uz teorētiskās un analītiskās daļu analīzi, izpēti un apmācības metožu izskatīšanu, izstrādāta apmācības programma, tās struktūra, apmācības īstenošanas posmi, prasības izglītojamiem. Apmācības programma sadalīta pēc pilotu sagatavošanas metodēm, izstrādāti teorētiskie un praktiskie uzdevumi un apmācības materiāla struktūra ar avotu norādēm.
Diplomprojekta rezultātā tiek izstrādāta VUGD dronu pilotu apmācības programma un metodes, kā to īstenot. Apmācības programma atbilst VUGD prasībām un ietver sevī normatīvo aktu un darba drošības noteikumu ievērošanu. |