Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Heat Power and Heat Engineering
Title in original language Dažādu mikroģenerācijas tehnoloģiju (kurināmā šūnas, iekšdedzes un Stirlinga dzinēju) salīdzinājums.
Title in English Different microgeneration technologies (fuel cell, internal combustion and Stirling engines) comparision.
Department
Scientific advisor Dmitrijs Rusovs
Reviewer Sigurds Jaundālders
Abstract Darba tēma ir „Dažādu mikroģenerācijas tehnoloģiju (kurināmā šūnas, iekšdedzes un Stirlinga dzinēju) salīdzinājums”, un darba autors ir Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes „Siltumenerģētikas un siltumtehnikas” studiju programmas students Renārs Ronis. Diplomprojekta galvenais mērķis ir salīdzināt dažādas mikroģenerācijas iekārtas (Stirlinga un iekšdedzes dzinējus, kurināmā šūnu un mikroturbīnu), lai atrastu efektīvāk pielietojamo, saprastu katras iekārtas pozitīvos un negatīvos aspektus. Darba ietvaros tiek veikti salīdzinošie aprēķini: termodinamiskie, degšanas produktu un ekonomiskie, kas raksturo katru no iekārtām. Iegūtie dati apkopoti tabulās, lai tie būtu uzskatāmāki un ērtāk analizējami. Darba praktisko nozīmi sniedz iespēja salīdzināt dažādas iekārtas, ko pielietot ceturtās paaudzes siltumapgādes sistēmās, veicinot izmešu daudzumu mazināšanos un siltumapgādes attīstību. Darba apjoms ir 74 lappuses. Tas satur 24 attēlus, 19 tabulas, 5 pielikumus un 55 literatūras avotus.
Keywords Mikroģenerācija, Kurināmā šūna, Stirlinga dzinējs
Keywords in English Microgeneration, Fuel cell, Stirling engine
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 05.06.2019 20:27:56