Abstract |
Nodomu šo pētījumu, ir veikt metodi, lai noteiktu biopolymers lomu kā videi draudzīgs iepakojuma materiāls, kura pamatā ir termomehāniskā un fizikālās īpašības un potenciālu biopolymers, salīdzinot ar citiem iepakojuma materiāla veidu tirgū.
Šo dokumentu pirmais mērķis ir veikt selektīvu dažādu iepakojuma materiālu analīzi, pamatojoties uz daudzkritēriju lēmumu pieņemšanas (MCDM) metodi. Materiālu termiskās, fizikālās un mehāniskās īpašības ir saistītas visā analīzē. Multi-kritēriji lēmumu pieņemšana (MCDM) ir metode, lai izvēlētos labāko, no kopuma iespējamām alternatīvām, kur katrs no tiem tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem. Pasūtījuma izvēles metode pēc līdzības ar Ideal Solution (TOPSIS) metodi ir MCDM metode, kas šajā dokumentā ir izmantota, lai noteiktu vislabāko iespējamo siltuma iepakojuma materiālu. Ir identificēts labākais atribūts, kas novērtēts ar augstu ieguvumu (ideāla alternatīva) un vissliktākais atribūts, kas novērtēts ar minimālo ieguvumu atribūtiem (negatīva ideāla alternatīva). Biopolimēriem ir rezultāts kā vislabākā iespējamā termiskā iepakojuma alternatīva, kas ir vistuvāk ideālajam risinājumam un vistālāk no negatīvā ideālā risinājuma.
Nākamais mērķis ir noteikt iegūto TOPSIS rezultātu nenoteiktību, izmantojot jutīguma analīzi. Šī metode tiek veikta divās sadaļās. Vispirms ar iegūto relatīvās tuvuma vērtību korelācijas un regresijas analīzi un vēlāk mērot TOPSIS shēmas svērto parametru un ievades mainīgo lielumu jutīgumu.
Tādējādi šī pētījuma mērķis ir noteikt, kuri Iepakojuma materiāli ir labāki iepakojuma materiālos termiskā iepakojuma aspektā, un matemātiskā un statistiskā veidā identificēt potenciālu kā iepakojuma materiālu. |