Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Medical Engineering and Physics
Title in original language Optiskās sistēmas aberāciju novērtēšana, izmantojot optiskās fāzes nobīdi gaismas izkliedes klātbūtnē
Title in English Estimating aberrations in optical system using optical phase shift in the presence of light scattering
Department
Scientific advisor Varis Karitāns
Reviewer Andris Ozols, Telekomunikāciju institūts, RTU
Abstract Darbs uzrakstīts latviešu valodā uz 67 lapaspusēm. Tas satur 41 attēlu, 5 pielikumus un 110 atsauces uz literatūras avotiem. Darba mērķis: novērtēt viļņu frontes rekonstrukcijas metožu atšķirības izkliedējoša “standarta” objekta gadījumā. Metode: ar divām optomehāniskās shēmas konfigurācijām, kas pielāgotas kodēto difraktīvo ainu metodei un Šaka-Hartmana aberometrijas metodei, tika mērīta viļņu fronti deformējoša PDMS (poli-dimetil-siloksāna) plāksnīte un „standarta” izkliedējoša vide. Izmantotās metodes tika salīdzinātas savā starpā, pamatojoties uz apgalvojumiem, ka kodētu difraktīvo ainu metodei piemīt augstāka signāla trokšņu attiecība salīdzinājumā ar Šaka-Harmana viļņu frontes sensora veiktajiem mērījumiem. Rezultāti un secinājumi: „standarta” izkliedējošās vides gadījumā, viļņu frontes rekonstrukciju starpība starp metodēm palielinās.
Keywords PhaseLift, kodēto difraktīvo ainu metode, Šaka-Hartmana aberometrija, fāzes rekonstrukcija, izkliedējoša vide
Keywords in English PhaseLift, coded diffractive imaging, coded diffractive pattern, Shack-Hartmann aberometry, phase retrieval, scattering medium.
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 03.06.2019 07:45:21