Abstract |
Šī bakalaura darba mērķis ir atrast un aprēķināt teorētiski iespējamo enerģijas daudzumu, ko spēj saražot saules vai vēja enerģijas sistēmas RTU EEF ēkā. Pēc teorētiskiem aprēķiniem, tika konstatēts, ka vēja turbīna 80% laika gadā nedarbojas, jo vēja ātrums nav pietiekoši liels, lai to darbinātu. Saules enerģijas sistēma spēj saražot 20 reizes vairāk elektroenerģijas tajā pašā laikā posmā.
Teorētiskie aprēķini tika salīdzināti ar reālajiem datiem, kas tika nolasīti no saules un vēja enerģijas sistēmām uz RTU EEF jumta. Rezultāti, kas bija iegūti no šo sistēmu iekārtām, bija līdzīgi ar teorētiski aprēķinātajiem, kas dod priekšstatu par potenciālajām elektroenerģijas ražošanas iespējām.
Tika izveidoti divi projekti, kuros tika izmantota visa RTU EEF ēkas jumta platība. Pirmais projekts sastāv no 52 saules paneļiem un pēc teorētiskiem aprēķiniem spēj saražot 15 084 kWh elektroenerģijas gadā. Savukārt, otrais projekts jau sastāv no 128 saules paneļiem un spēj saražot jau 32 251 kWh, kas ir divreiz vairāk nekā pirmajā projektā.
Bakalaura darbs ar projekta daļu rakstīts latviešu valodā, to veido ievads, 4 daļas un secinājumi. Darba apjoms ir 38 lpp., tajā iekļauti 10 attēli, 5 tabulas, 13 formulas. Izmantotās literatūras un avotu sarakstā ietverti: 3 avoti latviešu un 23 angļu valodā. Darbam pievienoti 7 pielikumi. |