Abstract |
Profesionāla bakalaura diplomprojekts sastāv no divām daļām: inženierprojekts un bakalaura pētījumu daļa.
1. Inženierprojekts
Inženierprojekta tēma ir Ražošanas un noliktavas ēka Valmierā. Būvniecības vieta Valmiera, Ozolu ielā.
1.1. Plānojuma risinājums
Ražošanas un noliktavas ēka projektēta personālam no 10 cilvēkiem. Ražotne paredzēta koka mēbeles un apdares elementu ražošanai, kā arī gatavas produkcijas uzglabāšanai. Objekta pilnais garums ir 76 m, platums 52 m, maksimālais augstums no zemes virsmas līmeņa 7,53m. Objekta kopēja platība 2950 m2.
1.2. Konstruktīvais risinājums
Ēkai paredzēts veidot monolīta dzelzsbetona stabveida pamatus. Ēkas karkass sastāv no tērauda kolonnām, jumta kopnēm un sijām. Šķērsrāmji savā starpā ir savienoti ar tērauda saitēm. Ēkas sienas projektētas daļēji no metāla sendvičpaneļiem un daļēji apšutas ar metāla profilētām loksnēm. Ēkas jumts projektēts daļēji no jumta sendvičpaneļiem un daļēji no jumta profilēta tērauda lokšņu klāja.
1.3. Pielietotā apdare
Ēkas ārējās fasādes veido sendvičpaneļu un profilēto lokšņu ārējas virsmas, kas sienām ir ar RAL 8019 toni, bet jumtam ar RAL 3011 toni. Sadzīves daļas iekštelpās veidoti piekārtie griesti no metāla sendvičpaneļiem ar iekšējo virsmu baltā krāsā RAL 9010. Iekšsienas sadzīves telpās ir krāsotas ar alkīda balto krāsu. Iekšsienas sanitāros mezglos un dušas tepās ir flīzētas ar keramikas flīzēm tumši zaļos toņos. Grīdas ģerbtuvēs, sanitāros mezglos, koridorā un dušas telpās ir flīzētas ar akmens masas flīzēm. Grīda ražošanas daļā, noliktavā, ģeneratora telpā un sadzīves daļas priekštelpā paredzēta no slīpēta betona.
1.4. Ugunsdrošības risinājums
Ražošanas un noliktavas ēkai ir U2 ugunsnoturības pakāpe. Visas nesošas tērauda konstrukcijas paredzēts pārklāt ar ugunsdrošo krāsojumu ar ugunsizturības robežu R90. Ēkas sienas un jumts projektēts no metāla sendvičpaneļiem ar EI 120 ugunsizturības klasi. Ugunsdzēsības ūdensapgādes vajadzībām paredzēts izbūvēt ugunsdzēsības ūdensvadu ar pieslēgumu pilsētas ugunsdzēsības ūdensvadam un izvietot ēkā ugunsdzēsības hidrantus. Ēka ir aprīkota ar dūmu lūkām, kas ir aprīkotas ar automātiskiem pneimoatvērējiem.
1.5. Inženierkomunikācijas
Ēkas ražošanas daļā un strādnieku sadzīves telpās paredzēts izbūvēt ar elektrību apsildāmas grīdas. Ēkas elektroapgādes tīkls ir pieslēgts vietējai gaisa elektropārvades līnijai. Ēkas ūdensapgāde ir nodrošināta ar pieslēgumu pie pilsētas ūdensvada. Fekālas un lietusūdens kanalizācijas sistēmas ir pieslēgtas pilsētas tīkliem. Ražošanas daļā gaisa attīrīšanai paredzēts ierīkot aspirācijas sistēmu. Noliktavai un ēkas sadzīves daļai ir veidotas atsevišķas ventilācijas sistēmas.
1.6. Būvdarbu organizācija
Objekta būvniecību plānots uzsākt 2012. gada 2. aprīlī, bet pabeigt 2012. gada 12. septembrī. Objektu plānots uzbūvēt 118 darba dienu (24 nedēļu) laikā. Nedēļā tiek strādātas 5 dienas. Sestdienās, svētdienās un svētku dienās ir brīvdienas. Strādnieki strādā vienā maiņā. Vienas maiņas garums ir 8 stundas. Darbs tiek organizēts pēc plūsmas un paralēlo darbu metodes.
1.7. Objekta izmaksas
Galīgas objekta izmaksas ar PVN 22% ir 1571023,04 Ls.
Objekta 1m2 kopēja izmaksa ar PVN 22% ir 532,55 Ls.
Inženierprojekts sastāv no 90 lapām, 50 attēliem, 11 tabulām un 10 pielikumiem.
2. Bakalaura pētījumu daļa
Bakalaura pētījumu daļas tēma ir Saliekamo dzelzsbetona konstrukciju izmantošanas perspektīvas. Darba mērķis ir noteikt saliekamo dzelzsbetona konstrukciju izmantošanas perspektīvas. Lai sasniegtu šo mērķi izvirzu šādus darba uzdevumus:
1. Noteikt saliekamo dzelzsbetona konstrukciju veidus, izmantošanas iespējas un īpatnības;
2. Noteikt, kādas ir jaunās tehnoloģijas saliekamo dzelzsbetona konstrukciju izbūvē un montāžā;
3. Veikt saliekamo un monolīto dzelzsbetona konstrukciju izbūves izmaksu un laika salīdzinājumu
4. Veikt saliekamo dzelzsbetona konstrukciju un cita materiāla konstrukciju izbūves izmaksu un laika salīdzinājumu
5. Noteikt saliekamo dzelzsbetona k |