Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma kā instruments ēnu ekonomikas mazināšanai būvniecības nozarē”
Title in English “Electronic Time and Attendance System as an Instrument for Reducing the Shadow Economy in Construction Industry”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Andželika Vilks
Reviewer J.Ē.Niedrītis, RTU Biznesa un inovāciju departamenta nodaļas vadītājs, Dr.oec.
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma kā instruments ēnu ekonomikas mazināšanai būvniecības nozarē”. Šī tēma ir aktuāla, jo būvniecības nozare Latvijā tiek uzskatīta par vienu no riskantākajam legālas nodokļu maksāšanas jautājumos. Šobrīd notiek diskusijas un šo jautājumu risināšana, lai mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarē. Notiek aktīva darbība, lai sekmētu aplokšņu algu samazinājumu, piemēram, tiek runāts par minimālās algas celšanu būvniecībā kā arī ieviesta elektroniskā darba laika uzskaites sistēma būvobjektos, kas neļauj darba devējiem manipulēt ar strādnieku faktiski nostrādātajām darba stundām. Darba mērķis ir izpētīt būvniecības nozari un tās problemātiku nodokļu maksāšanas jautājumos, kā arī elektronisko darba laika uzskaites sistēmu kā vienu no risinājumiem ēnu ekonomikas mazināšanai būvniecības nozarē Latvijā. Bakalaura darbā tiek izvirzīti secinājumi, kas ietver sistēmas priekšrocības, trūkumus un ietekmi uz ēnu ekonomiku būvniecības nozarē, kā arī tiek izteikti priekšlikumi, lai uzlabotu sistēmas darbību un ēnu ekonomikas samazināšanas iespējas nozarē. Atslēgas vārdi: EDLUS, VEDLUDB, būvniecība, ekonomika, nodokļi
Keywords EDLUS, VEDLUDB, būvniecība, ekonomika, nodokļi
Keywords in English EDLUS, VEDLUDB, construction, economics, taxes
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 14.05.2019 13:45:55