Abstract |
Maģistra darbā ‘’Digitalizācijas ietekme uz OCTA tehnisko rezervju nodrošinājumu’’ tēmas aktualitāte ir saistīta ar digitalizācijas attīstību. Kā apdrošināšanas sabiedrības nodrošina saistīto procesu efektivizāciju un optimizāciju. Digitalizācijas procesi ietekmē ne tikai apdrošināšanas līgumu slēgšanu, atlīdzības lietu pieteikšanu un administrēšanu, bet arī tehniskās rezerves.
Maģistra darba mērķis ir, izanalizējot OCTA atlikto tehnisko rezervju veidošanos procesu un OCTA atlīdzības izmaksu tendences, pierādīt, ka digitalizācijas ietekmē, OCTA atlīdzības tiek pieteiktas ātrākā laika posmā.
Pirmajā nodaļā tika izpētīti apdrošināšanas sabiedrību maksātspējas nosacījumi, tehnisko rezervju veidošana un aprēķināšana, Solvency II kontekstā. Otrajā nodaļā tika apskatīta OCTA sistēma Baltijas valstīs, ar finanšu rādītājiem salīdzinātas OCTA sistēmas starp Baltijas valstīm. Izstrādāti attīstības trīsstūri par OCTA atlīdzību izmaksām, vērtēta digitalizācijas ietekme uz tehniskajām rezervēm. Maģistra darba trešajā nodaļā, tika vērtēts digitalizācijas nozīmīgums apdrošināšanā, izmantojot ekspertu metodi.
Maģistra darbam ir izmantotas matemātiski statistiskās metodes un statistiskās datu apstrādes metodes.
Maģistra darbam tika izvirzītas divas hipotēzes: digitalizācijas attīstības veidiem, ir tieša saikne ar tehniskajām rezervēm (H1), pārāk lielas tehniskās rezerves, var sadārdzināt OCTA polises prēmiju (H2). Maģistra darba gaitā, abas izvirzītās hipotēzes ir apstiprinājušās.
Maģistra darba autore: Krista Akmene
Zinātniskais vadītājs: Prof., Dr.oec. Irina Voronova
Maģistra darbs sastāv no 84lpp; 30 attēliem; 18 tabulām; 2 pielikumiem. |