Abstract |
Diplomdarbs sastāv no divām daļām: pētnieciskās un inženierprojekta. Pētnieciskās daļas tēma ir “3D printēšanas izmantošana ēku būvniecībā”, Inženierprojekta tēma ir “Viesnīcas jaunbūve Rīgā, 2.kārta”. Pētnieciskā daļā izpētīta un aprakstīta 3D printēšanas vēsturē no 20.gadsimta 50.gadiem līdz mūsdienām. Darbāizpētīta informācija par 3D printēšanas procesa tehnoloģiju, izmantotajiem materiāliem, tehnoloģijas galvenajām priekšrocībām un trūkumiem, kā arī apskatītas mūsdienu celtnes uz Zemes un kosmosā.Darbā salīdzināta gāzebtona bloku, fibo bloku, kokmateriāla, monolītā dzelzsbetona siena un 3D printēta siena. Tika salīdzināts materiālu patēriņš, celtniecības ātrums un izmaksas 1 kvadrātmetra sienas izveidei.
Darba inženierprojekta daļā apskatīts viesnīcas jaunbūves projekts Rīgā, kas ietver sevī jauna piestāvu būvapjoma izveidi, lai nodrošonātu esošo viesnīcas kompleksu ar papildus viesu istabām un konferenču zāli. Darba inženierprojekta daļa satur ēkas arhitektonisko un konstruktīvo aprakstu. Darbā ir veikts ārsienu materiālu (Fibo, Bauroc un Keraterm bloku)tehniski ekonomiskais salīdzinājums, starpstāvu pārseguma plātnes, kolonnas un pamata pāļu aprēķins, kā arī kolonnas - režģoga mezgla aprēķins. Darbā iekļauts būvdarbu organizācijas un galveno būvdarbu tehnoloģiju, kā arī darba un vides aizsardzības apraksts, kas papildināts ar būvdarbu veikšanas kalendāro plānu un lokālo tāmi. Pēc veiktajiem aprēķiniem ir izstrādāti detalizēti rasējumi.
Darbs izstrādāts latviešu valodā. Tas sastāv no 150 lapas, 35 attēla, 25 tabulām un 2 pielikumiem uz 11 lapām, izmantoti 54 informācijas avoti. Inženierprojekta grafiskā daļa izstrādāta uz 8 A1 formāta lapām. |