Abstract |
Diplomdarbs sastāv no divām daļām: pētnieciskās daļas un inženierprojekta.
Pētnieciskās daļas mērķis ir apskatīt 3D betona printēšanas veidus un tos salīdzināt ar zināmākiem būvniecības paņēmieniem.
Darba gaitā tika apskatītas 3D betona printēšanas metodes pasaulē, aprakstīta to tehnoloģija un izveidots ekonomiskais salīdzinājums, kurā 3D printēšanas tehnika tika salīdzināta ar zināmākiem sienu veidiem – monolītā un saliekama dzelzsbetona. Tika izdarīti secinājumi par to, kādas ir 3D printeru priekšrocības un trūkumi. Analītiskajā daļā tika veikts ekonomiskais salīdzinājums apskatītajām 3D printēšanas tehnikām - “Contour Crafting”, “D-shape”, “WinSun” tehnika un “Apis Cor” tehnika – un tradicionālākām tehnikām, kuras pielieto Latvijā.
Inženierprojekta daļā tika izstrādāts projekts “Biroja ēka Dānijā”. Ēkas atrašanas vieta ir plānota Dānijas pilsētā Orhūsā, adresē Aarhus Ø 8000. Ēkas plānotā platība visiem stāviem kopā ir 45698,4 m2, apbūves laukums 4975 m2. Ēkas augstākais punkts ir 103 metri. Ēkā ir paredzēta svaru zāle, auditorija 250 cilvēkiem, divas kafejnīcas, 23 stāvi birojiem un divi pagraba stāvi ar 218 stāvvietām automašīnām un 50 stāvvietām velosipēdiem.
Ēkas nesošā struktūra ir no dzelzsbetona. Ēkas kodols un kolonnas ir no monolīta dzelzsbetona, sijas un pārseguma paneļi ir no saliekamā dzelzsbetona. Pamatos ir pāļu lauks, uz kā tiek balstīta pamatu plātne.
Inženierprojekta daļā tiek apskatītas vispārīgās ziņas, inženierkomunikācijas risinājumi, būvkonstrukciju aprēķins, būvdarbu tehnoloģiju apraksts un objekta ekonomiskais pamatojums, kā arī izstrādāti 10 rasējumi A1 lapu formātā. |