Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Financial Engineering
Title in original language Masu apkalpošanas teorijas pielietojumi resursu prognozēšanai
Title in English Application of Queuing Theory for Resources Forecast
Department
Scientific advisor N. Budkina
Reviewer
Abstract Bakalaura darbs ir veltīts masu apkalpošanas teorijas izpētei un tās pielietojumiem cilvēkresursu prognozēšanai. Teorētiskajā daļā ir apskatīti masu apkalpošanas teorijas pamatjēdzieni un būtiskākie elementi, dažādu masu apkalpošanas sistēmas veidi, sniegts ieskats arī par statistiskās hipotēzes pārbaudi sadalījuma veidiem. Praktiskajā daļā tiek izpētīts uzņēmuma X resursu prognozēšanas esošais modelis un izveidots jauns modelis ar simulācijām lietojumprogrammā Java Modelling Tools rīkā JSIMgraph. Rezultātā tiek iegūti secinājumi un priekšlikumi veiksmīgākai cilvēkresursu prognozēšanai. Bakalaura darbs sastāv no 57 lapaspusēm, 32 attēliem, 3 tabulām un 5 pielikumiem.
Keywords Masu apkalpošanas teorija, statistiskās hipotēzes pārbaude, cilvēkresursu prognoze, sistēmas funkcionēšanas efektivitātes rādītāji, Java Modelling Tools.
Keywords in English Mass queueing service theory, statistical hypothesis testing, forecast of human resources, efficiency indicators of system operation, Java Modelling Tools.
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 05.06.2017 23:02:50