Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Asfaltbetona seguma sablīvējuma ietekmes pētījums uz paliekošo deformāciju veidošanās ātrumu”
Title in English „Compression Impact Study of Asphalt Concrete Pavement on the Formation Speed of Permanent Deformation”
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor prof. J.Smirnovs
Reviewer
Abstract Ceļa segas konstrukcija mūsdienās ir pakļauta ļoti lielai smagā transporta ass slodzei. Tas darbības rezultātā, pie augstām vasaras temperatūrām, veidojas paliekošās deformācijas jeb risas, kas var izraisīt automobiļu akvaplanēšanu un ievērojami pasliktināt satiksmes drošību. Paliekošo deformāciju veidošanos lielā mērā ietekmē seguma sablīvējums. Līdz ar to maģistra darba mērķis ir asfaltbetona seguma sablīvējuma ietekmes pētījums uz paliekošo deformāciju veidošanās ātrumu. Maģistra darbā tika pētītas SMA un AC markas asfaltbetonu tipu deformatīvās īpašības pie dažādiem sablīvējumiem. Paraugi izgatavoti ar veltņa blīvētāju saskaņā ar LVS EN 12697 - 33, lai iegūtu lielāku paliekošo porainību tika samazināts nepieciešamais maisījuma iesvars (kg). Risu veidošanās ātrums (WTS) tika noteikts saskaņā ar LVS EN 12697 - 22 standarta prasībām ar ""Wheel Tracking"" Testēšanas iekārtu. Iegūtie rezultāti apstiprina, ka sablīvējums būtiski ietekmē risu veidošanās ātrumu. Analizējot iegūtos rezultātus tika konstatēts, ka SMA 16 markas asfaltbetonam salīdzinot ar AC 11 markas asfaltbetonu ir labākas mehāniskās īpašības pie augstām temperatūrām. Maģistra darbs sastāv no 161 lappusēm, kurā ir ietverts ievads, teorētiskā daļa, eksperimentālā daļa, analītiskā daļa, izmantotās literatūras saraksts un pielikumi, kā arī 58 tabulas, 10 grafiki un 16 attēli.
Keywords Asfaltbetona seguma sablīvējuma ietekmes pētījums uz paliekošo deformāciju veidošanās ātrumu
Keywords in English ``Pavement on the Formation Speed of Permanent Deformation”
Language lv
Year 2010
Date and time of uploading 13.04.2011 15:20:00