Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Automašīnu virsbūves elementu kompozītmateriālu ekspluatācijas parametru ietekmes izpēte un uzlabojums.
Title in English Study and Improvement of the Operating Parameters of Composite Materials Used for Motor Vehicle Body Components.
Department
Scientific advisor Vladislavs Ņesterovskis
Reviewer Mārtiņš Kleinhofs
Abstract Bakalaura darba ar projekta daļu nosaukums ir “Automašīnu virsbūves elementu kompozītmateriālu ekspluatācijas parametru ietekmes izpēte un uzlabojums”. Bakalaura darba autors: Andrejs Deņisovs. Darbā tiek veikta ogļplastīta stiprības robežas aprēķināšana un analīze. Praktiskajos eksperimentos tiek izmēģināti kompozītu paraugi, kas tika uzglabāti dažādos vides apstākļos (normālie apstākļi, mitrums, agresīva vide, zema temperatūra). Darba mērķis ir izpētīt automašīnu virsbūves elementu kompozītmateriālu ekspluatācijas parametru ietekmi uz izturību un izstrādāt priekšlikumus tā uzlabošanai. Pirmajā bakalaura darba daļā tiek aprakstīta vispārīgā informācija par kompozītmateriāliem: attīstības vēsture; veidošana un darbības princips; materiālu klasifikācija; priekšrocības un trūkumi; kompozītmateriālu saistvielas, laminēšanas tehnoloģijas. Otrajā bakalaura darba daļā tiek aprakstīta informācija par ekspluatācijas apstākļu ietekmi uz kompozītmateriāliem (temperatūras, mitruma, agresīvas vides, atmosfēras iedarbības un novecošanas laika ietekmes). Kā arī tiek apkopotas kompozītmateriālu stiprības, struktūras un defektoskopijas kontroles metodes, un kompozītmateriālu pārklājumu veidi. Trešajā bakalaura darba daļā tiek veikti praktiskie izmēģinājumi, kuru mērķis ir noskaidrot ekspluatācijas apstākļu ietekmi uz paraugu stiprības robežām. Pēc iegūtu datu analīzes tiek piedāvāti vairāki paņēmieni paraugu stiprības robežu palielināšanai. Darba nobeigumā tiek apkopoti darba rezultāti, izvirzīti priekšlikumi tālākai pētnieciskai darbībai. Diplomdarba apjoms ir 67 lapaspuses, tas satur 37 attēlus, 34 tabulas un 4 formulas. Darbam ir 3 rasējumi un 21 izmantotās literatūras avoti.
Keywords kompozītmateriāli, stikla šķiedra, oglekļa šķiedra, saistvielas, stiprības robeža, ekspluatācija
Keywords in English composite materials, fiberglass, cfrp, binders, strength, operating conditions
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 18.05.2017 04:19:49