Abstract |
Wi-Fi un LTE tehnoloģijas dot iespēju elektroniskām ierīcēm, izmantojot radioviļņus, veidot savienojumu ar internetu bez vadiem. Wi-Fi darbojas 2,4 un 5 GHz frekvencē un ir pieejams nelielas distances, līdz 30-45 metriem iekštelpās. LTE ir piešķirts ļoti liels frekvenču diapazonu skaits un tās bāzes stacijas pārklājums ir atkarīgs no frekvences un teritorijas, kurai ir jāsniedz pakalpojumu. Lielākiem ātrumiem un lielākām frekvencēm pilsētu teritorijās ir mazāks pārklājums - no 1 līdz 5 kilometriem. Abas tehnoloģijas mūsdienās tiek plaši izmantotas.
Darba teorētiskā daļā ir aprakstīti radioviļņi, tās iedalījums joslās un tās izplatīšanās īpašības, Wi-Fi tehnoloģijas darbības princips, Wi-Fi standarti un frekvences, LTE tehnoloģijas arhitektūra un LTE frekvences.
Eksperimentālā daļā ir izpētīta SEAMCAT programma. Ar SEAMCAT ir izveidoti LTE TDD un Wi-Fi tīkli, strādājoši blakusjoslās un, mainot dažus parametrus, ir novērtēta elektromagnētiska saderība starp LTE TDD un Wi-Fi.
Darbs sastāv no 80 lapaspusēm un iekļauj sevī 62 attēlus, 21 tabulas, izmantotās literatūras saraksts, kurā ir 37 avoti. |