Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Termoakustiskā maiņstrāvas magnetohidrodinamiskā ģeneratora teorētiskā un eksperimentālā izpēte"
Title in English "Theoretical and experimental research of thermoacoustic alternating current magnetohydrodynamic generator"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Agris Gailītis
Reviewer Ivars Raņķis
Abstract Šajā maģistra darbā ir izpētīta maiņstrāvas magnetohidrodinamiskā ģeneratora apvienotā sistēma ar termoakustisko ģeneratoru elektroenerģijas ieguvei kosmosā. Aprakstīta iekārtas uzbūve un izstrādāti eksperimentālie stendi. Veikta mašīnas elektromagnētiskās daļas analīze, eksperimentu sērija, kā arī aprakstīta izveidotā mērīšanas sistēma. Darbā ir koncentrēti autora vairāku gadu pētnieciskā darba rezultāti Latvijas Universitātes Fizikas Institūtā no teorētiskiem pētījumiem, prototipa izstrādes un eksperimentiem. Darbs sastāv no 90 lapām, 70 attēliem, 35 formulām, 5 tabulām un 1 pielikuma. Darbā izmantots 21 literatūras avots. Darba rezultāti prezentēti 6 dažādās starptautiskās un vietējās zinātniskās konferencēs, kā arī publicētas 2 publikācijas.
Keywords MHD, termoakustika, kosmosa tehnoloģijas, magnetohidrodinamika
Keywords in English MHD, thermoacoustics, space technologies, magnetohydrodynamics
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 16.05.2017 15:22:36