Abstract |
Bakalaura darba autore Anželika Trembe izstrādāja darbu, kura temats ir “Uzņēmuma loģistikas nodaļas darbības pilnveidošana”.
Bakalaura darba mērķis ir uzņēmuma autoparka uzturēšanas un transportēšanas izmaksu samazināšanas iespējas noteikšana, izmantojot optimāla transportlīdzekļa kalpošanas mūža noteikšanu un uzņēmumam piederošo transportlīdzekļu skaita daudzuma sabalansēšanu sezonālo svārstību apstākļos.
Darbā tika apskatīta autoparka jaudas plānošanas specifika, kas apskata autoparku kā vienu veselu un katru transportlīdzekli atsevišķi, lai noteiktu tādu autoparka organizēšanas stratēģiju, kas atnes vislielāko ieguvumu.
Problēmas tika konstatētas analizējot LR Centrālās Statistikas pārvaldes datubāzes, īpaša uzmanība tika pievērsta autotransporta jomai. Autotransporta pārvadājumu nozarē novērojamā izteiktā sezonalitāte ar lielo svārstību starp pirmo un trešo gada ceturksni pie vidēja līmeņa pārējos – sezonalitātes indeksi ir 79.90%, 99.89%, 119.40% un 100.81% attiecīgi. Laika periodā no 2006. līdz 2015. gadam vidēji 19.81% transportlīdzekļu ir vecumā no 6 līdz 10 gadiem un 63.31% ir vecāki par 11 gadiem. Kaut gan situācija gadiem ejot ir uzlabojusies un, salīdzinot ar 2006. gada radītājiem, 2015. gadā 11 gadu veco un vecāku kravu automašīnu skaits samazinājies no 72.73% līdz 57.30%, problēma joprojām ir novērojama - katru gadu automašīnu izmantošanas efektivitāte samazinās.
Veicot pētījumus darba autore secināja, ka neatkarībā no spēkratu kravnesības un paveikta attāluma, uzņēmumam ir lietderīgi izmantot tādu skaitu tam piederošu spēkratu, kas nodrošina vidēja gada pieprasījuma apmierināšanu, gadījumā kad pieprasījuma apjoma pārsniedz autoparka caurlaidspēju nomājot transportēšanas pakalpojumu, kas ļauj uzņēmumam ietaupīt līdz 15.87%. Izmantojot ar ekonomisko metodi noteikto transportlīdzekļa kalpošanas mūžu uzņēmums, atkarībā no nobraukuma, spēj 10 gadu laikā ietaupīt līdz 28.71%, izmantojot optimālo to maiņas stratēģiju.
Bakalaura darbs sastāv no 3 nodaļām, tā apjoms ir 62 lappuses. Tajā iekļauti 6 attēli un 54 tabulas. Darbā izmantotas 24 bibliogrāfiskā saraksta vienības. |