Abstract |
Maģistra darbs Vides objekti kā vienota norāžu un informācijas stendu sistēma Baltijas jūras piekrastē izstrādāts Rīgas Tehniskajā universitātē, materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē, tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā.
Darbs sastāv no 2 sējumiem, kur pirmajā daļā apkopota informācija par pētījumu un tā rezultātiem. Sniegti paskaidrojumi kā iespējams uzlabot esošo situāciju. Otrajā sējumā apkopots materiāls par vides objektu izmantošanu, uzstādīšanu kā arī izmantotajiem dizaina elementiem.
Maģistra darbs sastāv no 9 nodaļām, 37 apakšnodaļām, kurās apkopota informācijas par ilgtspējīgu attīstību, Latvijā pastāvošajām likumdošanas normām tieši vides objektu sfērā, esošo situāciju Baltijas jūras piekrastē informācijas stendu, norāžu un vides objektu jomā. Kā arī analizēti labās prakses piemēri pasaulē. Sniegts ieskats mūsdienu materiālu lietojumā, kā arī veikts eksperiments, lai noskaidrotu bērza saplākšņa kā ekoloģiska un ilgtspējīga materiāla atbilstību Baltijas jūras klimatiskajiem apstākļiem. Dotas vadlīnijas jaunu vides objektu kā vienotas norāžu un informācijas stendu sistēmas izveidē. Lai paskaidrotu pētījumu, darbā ievietoti 186 krāsaini attēli un 12 tabulas, izmantotas 4 formulas. Darbs satur 7 pielikumus, 3 zinātniskās publikācijas gan latviešu, gan angļu valodās, 2 stenda referātu vizuālos materiālus.
Pētījumā izmantoti informācijas avoti, gan latviešu, gan angļu valodās. Apskatīti 5 likumi, 18 grāmatas, 10 zinātniskās publikācijas angļu un latviešu valodās, interneta resursi, lai noskaidrotu esošo situāciju informācijas stendu un ražotāju jomā.
Izvirzītā hipotēze - izmantojot ekoloģiskus materiālus, iespējams radīt jaunus inovatīvus vides objektus, kuri popularizētu Baltijas jūras piekrasti, tās dabas daudzveidību un kultūras mantojumu kā arī mācītu ilgtspējīgas attīstības pamatprincipus, ir apstiprinājusies. Izvirzītais mērķis un uzdevumi tika sasniegti. Darbam ir liela praktiskās izmantošanas vērtība. |