Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Reciklētā asfaltbetona bitumena atjaunošanas iespēju analīze ” („Dzintaru ielas posma pārbūve Daugavpilī”)
Title in English „Analysis of Recycled Asphalt Bitumen Recovery” („Reconstruction of Dzintara Street Section in Daugavpils”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Haritonovs
Reviewer J.Losevs, CBF "Binders"
Abstract Bakalaura darbā „Reciklētā asfaltbetona bitumena atjaunošanas iespēju analīze” ir apskatīta reciklētā asfaltbetona un bitumena pārstrādes, atjaunošanas un testēšanas process. Bakalaura darba ietvaros ir veikts ieskats un novērtējums asfaltbetona pārstrādes veidos un iespējās. Tiek veikta jauna un veca bitumena testēšana pēc dažādu piedevu pievienošanas, kā arī vērtēta to piemērotība Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Darbā tiek izdarīti secinājumi un sniegti ierosinājumi veiksmīgai reciklētā bitumena turpmākai izmantošanai. Bitumena testēšanas rezultāti uzrādīja, ka penetrācijas atjaunošanā un trausluma temperatūras uzlabošanā vislielāko uzlabojumu dod Piedeva IV, attiecīgi mīkstēšanas temperatūras samazinājums vismazākais ir Piedevai I, kas ir arī mazāk efektīvs bitumena atjaunošanā. Inženierprojekta tēma ir „Dzintaru ielas posma pārbūve Daugavpilī”. Inženierprojekta mērķis ir rekonstruēt esošā ceļa segu, kā arī izvietot jaunas inženierkomunikācijas un optimizēt drošu satiksmes norisi Dzintaru ielā. Ielas rekonstrukcija ievērojami uzlabos ielas tehnisko stāvokli un paaugstinās ielas satiksmes drošības un satiksmes kvalitātes līmeņus. Ielas rekonstrukcijas būvprojekts izstrādāts atbilstoši Latvijas Valsts standartiem un normatīvajiem aktiem. Darbs ir uzrakstīts latviešu valodā un satur 141 lpp, 14 tabulas, 44 attēlus, 7 rasējumus, 95 formulas, tajā izmantoti 35 literatūras avoti.
Keywords bitumens, asfaltbetona reciklēšana, bitumena atjaunošana
Keywords in English bitum, asphalt recycling, bitum recovery
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 01.01.2017 22:06:15