Abstract |
Mūsdienās būvniecības nozarē arvien lielāku nozīmi iegūst energoresursu efektīva izmantošana. Tehnoloģiju attīstības ietekmē tiek ražoti jauni būvmateriāli ar uzlabotām fizikālajām, mehāniskajām un siltumtehniskajām īpašībām. Kā alternatīvs materiāls jau esošo vieglbetonu materiālu tirgū var kalpot putubetons ar porizētām pildvielām. Šis būvmateriāls uzrāda labas mehāniskās un siltumtehniskās īpašības, kā arī kapilārās absorbcijas un rukuma pārbaudes, kas raksturo būvmateriālu kā ilgmūžīgu.
Maģistra darba analītiskajā daļā ir apkopota literatūra par galveno šūnu betonu veidiem (gāzbetons un putubetons), veikts īss to raksturojums. Tāpat tiek analizētas putubetona izgatavošanas tehnoloģijas, to priekšrocības un trūkumi. Detalizētāk tiek aplūkotas putubetona iespējamās pielietošanas jomas, galvenie putubetona trūkumi (piemēram, rukums) un komponentes putubetona īpašību uzlabošanai.
Darba mērķis ir iegūt putubetonu ar uzlabotām fizikāli mehāniskajām īpašībām, izmantojot vieglas un porizētas pildvielas.
Maģistra darba eksperimentālajā daļā tika izgatavoti vairāki putubetona maisījumu sastāvi, izmantojot tādas porizētas pildvielas kā: cenosfēras, putustikla granulas un keramzīta granulas. Izmantojot izgatavotos paraugus, tika veiktas to spiedes stiprības, siltumvadītspējas, kapilārās ūdens absorbcijas, rukuma pārbaudes, kā arī raksturotas iegūto paraugu struktūras.
Darba secinājumos parādīta pildvielu izmantošanas efektivitāte putubetona fizikāli mehānisko īpašību uzlabošanai, kā arī doti turpmākās izpētes iespējamie norādījumi.
Maģistra darba izstrādes gaitā tika izmantota aktuāla literatūra no zinātniskajām konferencēm un interneta resursiem. Darbs sastāv no 92 lapām, tai skaitā: 2 pielikumiem, kā arī no 7 tabulām, 57 attēliem un 59 informācijas avotiem. |