Abstract |
Diplomprojekta tēma ir “Koka sijas dažādu stiegrojuma tipu efektivitātes analīze”. Diplomprojekta sastāvā iekļauts bakalaura darbs un inženierprojekts.
Daudzās attīstības valstīs cilvēku izmitināšana ir ļoti aktuāla problēma, kuras risināšanai pamatā tiek veidotas kopmītņu ēku sistēmas, lai uz pagaidu laiku izmitināt cilvēkus. Šajā gadījumā ļoti svarīgs ir būvniecības laiks. Koka karkasa konstrukciju rūpnieciska ražošana atrisina laika un telpas problēmas vienlaicīgi.
Bakalaura darbā izvērtēju vai koka sijas stiegrošana ļauj palielināt ēkas ekspluatācijas lietderīgo slodzi sadzīves ēku tipiem. Bakalaura darba daļā tiek apskatīt ēkas konstruktīvie risinājumi, ēkas konstruktīvo elementu (siju) risinājumi, stiegrošanas paņēmienu aprēķina metodika, stiegrošanas materiālu savstarpējo īpašību salīdzinājums, teorētisks stiegrotas koka sijas aprēķins izmantojot dažādus stiegrojuma materiālus un stiegrošanas paņēmienus.
Bakalaura darbā iekļauta aprēķina metodikas eksperimentāla pārbaude, kurā tika pārbaudītas 3 koka sijas – viena nestiegrota koka sija, kā kontroles paraugs, un divas ar ogļšķiedras polimēru lameli stiegrotas koka sijas.
Inženierprojekts ir daudzstāvu sabiedrikā ēka ar izmēriem 33.08 x 22.49 m. Ēkas augstums 9.567 m, kopā trīs stāvi. Ēka tiek veidota no koka karkasa konstrukcijas – moduļiem. Konstruktīvi tā ir koka karkasa paneļu sistēma, kura sastāv no ribām, grenribām, statnēm, kolonnām un sijas. Par norobežojošo konstrukciju kalpo koka karkasa sienas ar Kingspan Therma siltumizlējošo slāni iestrādātu karkasā, fasādes apdarei tiek izmantotas cementa šķiedru plāksnes. Logi tiek iestrādāti rūpnīcā. Ēkas pamatus sastāda dzelzsbetona stabi ar iebūves dziļumu 1.35 m. Pa ēkas perimetru tiek betonēts pamatu cokols. |