Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Pārvades tīklu iekārtu bojājumu analīze un pasākumu komplekss tīklu ekspluatācijas līmeņa paaugstināšanai."
Title in English "Damage analysis in transmission network devices and complex of events to increase the level of network maintenance."
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor Nikolajs Breners
Reviewer Tatjana Lomane
Abstract Jebkurā elektriskā tīklā notiek dažādas avārijas un elementu bojājumi, kas noved pie bojātas elektriskā tīkla daļas atslēgšanas no barošanas avota. Šādas atslēgšanas dēļ, elektroenerģijas lietotāji nevar saņemt tiem nepieciešamu elektroenerģiju. Nepiegādātās elektroenerģijas dēļ, rodas zaudējumi gan lietotājiem, gan arī elektriskā tīkla operatoram. Īpaši lieli zaudējumi rodas, ja tiks atslēgtas reģionālās elektropārvades līnijas, kas piegādā elektroenerģiju reģioniem. Tāpēc bojājumu skaita minimizācijas problēma un ātrāka bojāta apgabala ieviešana darbā ir ļoti aktuāla kopš elektrisko tīklu izgudrošanas laikiem. Darba pirmajā daļā ir apskatīti Latvijas pārvades tīkls un tā elementi, ka arī to nozīme un darbības principi. Tiek minēti projekti, kuri jau bija īstenoti, kuri tiek realizēti uz doto brīdi un kuri projekti tiek plānoti nākotnē. Otrajā darba daļā ir aprakstīti dažādi faktori, kas sekmē bojājumu veidošanos, un iemesli, kas izraisa šo faktoru rašanās. Tāpat tiek apkopota statistika par bojājumiem, to veidiem un raksturu. Darba trešajā daļā ir veikta elektropārvades līniju bojājumu analīze, un piedāvāti bojājumu novēršanas un samazināšanas pasākumi. Tāpat ir noteikti izdevīgākie bojājumu novēršanas un samazināšanas pasākumu varianti 110 kV un 330 kV elektropārvades tīkliem. Darbs sastāv no ievada, trim galvenajām nodaļām un secinājumiem. Darba kopapjoms 94 lappuses, 58 attēli, 12 tabulas un tajā ir atsauces uz 20 informācijas avotiem.
Keywords Pārvades tīkls, bojājumu analīze, bojājumu skaita samazināšana
Keywords in English Transmission network, damage analysis, damage decreasing
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 14.06.2016 09:01:32