Abstract |
ANOTĀCIJA
Bakalaura darbā „Optiskā laika impulsu reflektometra pielietojuma novērtējums” tiek analizēts OTDR pielietojums šķiedru optiskas pārraides līnijas kvalitātes novērtēšanai.
Darba teorētiskajā daļā, izmantojot literatūras avotus, tiek analizēti šķiedru optiskās pārraides fizikālie pamatprocesi, apskatīta optiskās šķiedras konstrukcija, kā arī tiek aplūkoti optisko mērījumu pamata aspekti. Tiek analizēts optiska laika impulsu reflektometra darbības princips, tā struktūras uzbūve un tā elementu funkcijas, izskatīti reflektometra tehniskie raksturlielumi un tā mērījumu rezultātu analīze.
Darba praktiskajā daļā tiek analizēti eksperimentālās vienmodu šķiedru optiskās pārraides līnijas mērījumu dati, kas tiek iegūti ar reflektometru Yokogawa AQ7260. Eksperimenta mērījumi tiek veikti pie OTDR – garuma diapazona 10 km, viļņa garuma 1550 nm, impulsa ilgumiem 10, 20, 50, 100, 200, 500 un 1000 ns un vidējošanas laika 10, 30, 60, 180 un 300 sekundes, kā arī tiek veikti mērījumi pie dažādiem optiskās šķiedras grupas laušanas koeficientiem.
Noslēgumā tiek analizēti un apkopoti iegūtie rezultāti, un tiek sniegtas rekomendācijas vienmodu šķiedru optiskās pārraides līnijas kvalitātes mērījumiem.
Bakalaura darba autors piedalījās RTU 57. studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē un uzstājās ar darbu „Optiskā laika impulsu reflektometra pielietojuma novērtējums ŠOPS”, kurā prezentēja sava bakalaura darba rezultātus.
Darba apjoms ir 54 lapaspuses, ievietoti 29 attēli un 7 tabulas; izmantoti 5 literatūras avoti, 2 rekomendācijas, 1 specifikācija un 5 elektroniskie resursi.
Atslēgvārdi: gaisma, optiskā šķiedra, reflektometrs, impulsa ilgums, viļņa garums, reflektogrammas. |