Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Tehniskā stāvokļa indeksa metodes būtība un tās pielietojums lieljaudas elektrisko mašīnu diagnostikā".
Title in English "Technical condition index method and its application for diagnostics of high-power electrical machines".
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor Sandra Vītoliņa
Reviewer
Abstract Bakalaura darbā gaitā tika veikta literatūras analīze un veikti secinājumi par tehniskā stāvokļa indeksa TSI aprēķinu veikšanu un tā lietderīgumu. Darbā ir izmantots Taizemē izstrādāts TSI piemērs, pielietojot to Latvijā ekspluatētam transformatoram un piemērojot robežvērtības gan pēc Taizemes, gan Latvijas standartiem. Kā TSI metodes priekšrocību var atzīmēt, ka tā parāda, kāds ir iekārtas kopējais stāvoklis, taču tā nenosaka, kāda ir tās konkrētā problēma. Ar šīs metodes palīdzību ir iespējams palielināt ekspluatācijas laiku un samazināt ekspluatācijas izmaksas, tomēr tas ir atkarīgs no secinājumu precizitātes, proti, no eksperta pieredzes. Darbs kopumā izklāstīts 60 lapaspusēs, tajā iekļauti 17 attēli un 21 tabulas. Darbā apkopoti 24 izmantotie literatūras avoti un pievienots 1 pielikums.
Keywords Elektriskās mašīnas, transformatori, transformatora tehniskais stāvoklis, transformatoru diagnostika
Keywords in English electrical machines, transformer technical condition, power transformer diagnostics
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 03.06.2016 20:28:12