Abstract |
Bakalaura darbā tiek veikts pētījums par mākoņpakalpojumu iespējām maziem un vidējiem uzņēmumiem. Šāda tēma ir izvēlēta, jo mākoņrisinājumi mūsdienās ir aktuāli visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā. Tie arī tiek plaši izmantoti uzņēmumos. Tomēr ir arī daļa, kas par šādiem pakalpojumiem neko nezina, vai arī ir tikai dzirdējuši, bet baidās tos izmantot savā uzņēmumā, jo nezina cik tas izmaksās, cik sarežģīta ir ieviešana un kāpēc tie vispār ir nepieciešami.
Darba mērķis ir salīdzināt un izvērtēt, kurš no mākoņpakalpojumu sniedzējiem ir piemērotāks maziem un vidējiem uzņēmumiem, apskatot trīs milzīgas un gandrīz visiem zināmas kompānijas – Amazon, Google un Microsoft.
Lai to izdarītu, darba autors ir izvirzījis darba uzdevumus. Pirmais no tiem ir spēt nodefinēt un saprast, kas ir mazi un vidēji uzņēmumi, kā arī definēt to tehniskās IT infrastruktūras prasības. Nākamais ir izpētīt un aprakstīt, kas ir mākoņrisinājumu tehnoloģija, kādi ir tās veidi un iespējas. Trešais uzdevums ir ievākt informāciju par katras kompānijas mākoņpakalpojumu iespējām, apskatot trīs populārākos pakalpojumu sniedzējus– Amazon Web Services, Google Cloud Platform un Microsoft Azure – nākamajā uzdevumā tos arī salīdzinot savā starpā. Pēc tam darba autors veic darba praktiskās daļas izstrādi, definējot un izstrādājot trīs testa vides uzņēmumā, apskatot katru pakalpojumu sniedzēju. Beigās tiek apkopoti rezultāti un izvērtēta atbilstošākā vide maziem un vidējiem uzņēmumiem.
Darba noslēgumā autors secina, ka grūti ir noteikt, kurš pakalpojumu sniedzējs ir atbilstošāks, jo katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai to noskaidrotu, uzņēmumam pašam ir jāizvērtē savas prasības un vēlmes. Daži no aspektiem, kas būtu jāņem vērā ir cena, lietojamība un ērtums, kvalitāte, sarežģītums, piedāvātās iespējas.
Darba apjoms - 83 lappuses, 7 tabulas, 61 attēls un neviens pielikums. |