Abstract |
Darbs veltīts daudzzaru valkājama sensoru tīkla izstrādei un daudzzaru arhitektūras pētījumiem. Darba mērķis ir izstrādāt daudzzaru valkājamu sensoru tīklu, kas paredzēts cilvēka biomehānikas novērošanai, kā arī ļautu efektīvāk izvietot sensoru mezglus uz cilvēka ķermeņa un paātrinātu datu savākšanu no tiem.
Darbs sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Teorētiskajā daļā, vadoties pēc darbā izvirzītajiem uzdevumiem, tiek izpētīti kustības un orientācijas noteikšanas un bioelektriskie sensori. Tiek apskatīti vairāki integrēto sistēmu komunikācijas protokoli, kuri komunikāciju nodrošina izmantojot vadus. Tiek pētītas dažādas tīklu arhitektūras, to priekšrocības un trūkumi. Balstoties uz iegūto informāciju, tiek definēti un aprakstīti veidi, kā realizēt daudzzaru valkājama sensora tīkla izveidi.
Praktiskajā daļā tiek pētīts daudzzaru arhitektūras darbības princips ar izveidota eksperimentālā maketa palīdzību. Izmantojot iegūtos rezultātus, tiek izstrādāts datu savākšanas ierīces prototips, kas paredzēts pielietojumam daudzzaru valkājama sensora tīkla mērījumu iegūšanai. Izstrādātā ierīce tiek pievienota daudzzaru sensoru tīklam, kas sastāv no 12 sensoru mezgliem, kas aprīkoti ar akselerometru, magnetometru un žiroskopu. Sensoru mezgli tiek saslēgti četrās virknēs, izmantojot ziedlapķēdes slēguma principu, un izvietoti uz cilvēka ķermeņa daļām. Valkājamā sensora tīkla iegūtie mērījumi tiek salīdzināti ar optisko sensoru sistēmas iegūtajiem mērījumiem. Tiek analizēti eksperimentālajā sistēmā iegūtie dati.
Maģistra darbs izstrādāts valsts pētījuma programmas SOPHIS "Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai un viedai pilsētai un sabiedrībai" projekta ietvaros Elektronikas un Datorzinātņu institūtā.
Darbs sastāv no \pageref{LastPage} lpp, \totalfigures\ attēliem un 3 pielikumiem. Darbā izmantoti \total{citenum} literatūras avoti. |