Abstract |
Rīgas Biznesa Skola savā programmā ir ieviesusi vienaudžu mentoringa kursu, kurš paredzēts trešā kursa studentiem, lai nodrošinātu jauniešu līderības apguves iespējas. Skolas izpildvara, sadarbojoties ar lektoriem, uzskatīja, ka šāda veida iespējas netiek piedāvātas Rīgas Biznesa Skolas studentiem to programmā, tādēļ to mainīja.
Šī vienaudžu mentoringa programma, galvenokārt, ieviesta, lai nodrošinātu vecāko kursu studentiem iespēju pilnveidot savas spējas vadībā, kā arī radās iespēja iesaistīt arī pirmā un otrā kursa studentus. Šo studentu piesaiste ir devusi ievēroju vērtību arī šajā pētījumā, jo tas dod iespēju novērtēt ne tikai trešā kursa studentu izaugsmi, bet arī dod iespēju apgūt saziņas spējas arī jaunāko kursu studentiem.
Lai gan daudzi pētījumi, kuros novērtētas jaunatnes izaugsmes programmas, jau ir veikti, ir ļoti ierobežots daudzums akadēmisko pētījumi tieši Latvijas reģionā.
Lai savāktu nepieciešamos datus, aptaujas anketas tika izsūtītas visiem 54 pirmā kursa studentiem un 14 grupu vadītājiem no trešā kursa. Visa pirmā semestra garumā trešā kursa studenti iesniedza atskaites par paveikto darbu, problēmām vai saviem ierosinājumiem.
Apkopojot rezultātus, tika noskaidros kādi ir galvenie ieguvumi no šīs programmas, kā arī apkopotas galvenās problēmas, kuras radušās šī gada laikā. Programma tika izveidota ar nolūku dot iespēju trešā kursa studentiem vadīt darba grupu, lai tā sasniegtu uzstādītos mērķus. Taču, aplūkojot datus, lielāks ieguvums ir tieši pirmā kursa studentiem. Šis pētījums parādā kādi ir Rīgas Biznesa Skolas vienaudžu mentoringa programmas ieguvumi, kā arī dod ieskatu un labāku izpratni tās veidotājiem par studentu uzskatiem, kas palīdzēs uzlabot šo programmu turpmākajos gados.
Bakalaura darba kopējais apjoms ir 47 lpp, tajā iekļautas 4 figūras un 3 pielikumi.
Darba valoda ir angļu valoda. |