Abstract |
Bakalaura darbs ir par karjera uzmērīšanas metodēm un veidiem, noraktā derīgā izrakteņa daudzuma aprēķināšanu kopš karjera izstrādes sākšanas. Darbā aprakstītas jomas un situācijas, kurās nepieciešams veikt uzmērīšanu un tilpuma aprēķināšanu. Tiek aprakstīti instrumenti, ar kādiem tiek veikta uzmērīšana, iegūto datu apstrādes programmas, process, kādā dati tiek apstrādāti. Tiek iegūti teksta faili no uzmērītajiem punktu mākoņiem, no kuriem tālāk tiek iegūtas virsmas, kuras rezultātā tiek savstarpēji salīdzinātas un aprēķināts to starpību tilpums kubikmetros.
Darbā apskatāmi uzmērīšanas rezultāti, kas iegūti ar tahimetru Leica Smart Station, bezpilota lidaparātu FlyNowex un lāzerskeneri FARO Focus 3D. Uzmērītie dati apstrādāti programmās AgiSoft Photo Scan Pro, Cloud Compare un Faro SCENE, virsmu salīdzinājums un tilpuma aprēķini veikti Bentley Microstation Power Survey V8i. Kopējais noraktās smilts daudzums tika iegūts aprēķinot virsmu atrašanās vietu attiecībā pret pirmreizējās uzmērīšanas virsmas modeli.
Nobeigumā veikti secinājumi par iegūtajiem rezultātiem, salīdzinātas ģeodēziskās uzmērīšanas metodes un izvēlēts vispiemērotākais karjera uzmērīšanas veids. |