Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Business Logistic
Title in original language „Spēkratu ekspluatācijas izmaksu samazināšanas iespējas ceļu būvniecības un uzturēšanas uzņēmumos”
Title in English “Opportunities for Cost Reduction of Motor Vehicle Exploitation for Road Construction and Maintenance Companies”
Department 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics
Scientific advisor P.Patļins
Reviewer Lekt. J.Kuškins
Abstract Diplomprojekta autors Edgars Doļņikovs izstrādāja darbu, kura temats ir „Spēkratu ekspluatācijas izmaksu samazināšanas iespējas ceļu būvniecības un uzturēšanas uzņēmumos”. Diplomdarba mērķis ir izpētīt ceļu būves un uzturēšanas nozares darbības specifiku, loģistikas procesus un ar tiem saistītas problēmas, un piedāvāt iespējamos risinājumus un priekšlikumus, kas ļautu samazināt spēkratu ekspluatācijas izmaksas. Diplomprojektā tika pētīta ceļu būvniecības un uzturēšanas uzņēmumu darbības specifika un ar to saistītās problēmas. Pētījuma veikšanai un nozares problēmu noteikšanai, tika izmantota zinātniskā literatūra, valsts statistikas dati, kā arī tika padziļināti pētīta un analizēta vidēji liela ceļu būves uzņēmuma darbība. Pētot nozares darbības specifiku un novērtējot uzņēmumu darbību, galvenās konstatētās problēmas, kas ievērojami palielina spēkratu ekspluatācijas izmaksas, bija neefektīva transporta resursu pārvaldība un datu kontrole, ārpakalpojumu remonta servisu pakalpojumu izmantošana un nespēja iepirkt degvielu par vairumtirdzniecības cenām. Šo problēmu risināšanai tika piedāvāti sekojoši priekšlikumi: autoparka aprīkošana ar GPS uztvērēj iekārtām un degvielas patēriņa sensoriem, tehniskās apkopes un remontu bāzes izveide, degvielas uzpildes un uzglabāšanas stacijas iekārtošana. Tika veikti aprēķini un pierādīta šo priekšlikumu nepieciešamība un to ekonomiskais ieguvums. Diplomprojekts sastāv no 3 nodaļām, tā apjoms ir 61 lappuse. Tajā iekļauti 18 attēli, 5 tabulas un pielikumi uz 4 lpp. Darbā izmantotas 27 bibliogrāfiska saraksta vienības.
Keywords Ceļu būvniecības uzņēmumi, spēkratu ekspluatācijas izmaksas, Globālās pozicionēšanas sistēmas ieviešana, degvielas rezervuāra un remontu darbnīcu izveide
Keywords in English Road construction and maintenance companies, motor vehicle operating cost, GPS tracking devices and fuel sensors, vehicle repair workshop and fuel reservoir installation
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 11.12.2015 11:02:38