Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “Asfaltbetona fizikāli mehānisko īpašību un deformāciju analīze atkarībā no pievienotās piedevas"
Title in English “Analysis of the Physical and Mechanical Properties and Deformations of Asphalt Concrete Depending on the Added Additives”
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Haritonovs
Reviewer J.Tihonovs
Abstract Asfaltbetona seguma garenvirziena paliekošo deformāciju – rišu – veidošanās ir viens no galvenajiem ceļa brauktuves defekta veidiem. Šī problēma aktuāla ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Šādi ceļa bojājumi ievērojami samazina asfaltbetona seguma kalpošanas laiku, transporta caurlaidspēju, satiksmes drošības un komforta līmeni, palielina ceļa seguma ekspluatācijas un uzturēšanas izdevumus, ierobežo pārvadājumu ātrumu un ass slodzes. Tā kā asfaltbetona sega ir pats dārgākais ceļa konstrukcijas materiāls, pareizai asfaltbetona projektēšanai un augstākai stiprības nodrošināšanai ir liela nozīme. Asfaltbetona maisījuma modificēšana ir viena no pieejām, lai uzlabotu seguma ekspluatācijas īpašības. Tiek uzskatīts, ka, pievienojot šķiedras asfaltbetona maisījumam, tiek uzlabotas maisījuma īpašības, piem., noguruma izturība, elastīgums u.c. Darba gaitā ir pētīta un analizēta asfaltbetona projektēšanas, izejmateriālu, piedevu (tieši šķiedru) literatūra, to ietekme uz paliekošo deformāciju rašanos. Tā pat noskaidroti paliekošo deformāciju veidi, to rašanās iemesli un veidošanās mehānisms. Maģistra darbā ir izstrādāti un savstarpēji salīdzināti netradicionālo un tradicionālu asfaltbetona sastāvu īpašības. Pirms asfaltbetona maisījumu izgatavošanas noskaidrota izejmateriālu atbilstība. Darba noslēgumā aprakstīti iegūtie rezultāti un secinājumi.
Keywords asfaltbetons, šķiedras, Maršala metode, paliekošās deformācijas
Keywords in English asphalt concrete, fibers, Marshall method, permanent deformations
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 12.06.2015 09:16:28