Abstract |
Bakalaura darba mērķis ir, pamatojoties uz autora darba pieredzi investīciju pārvaldes jomā un akciju tirgus tendencēm, saprast analīzes nozīmi, pirms investīciju lēmumu pieņemšanas.
Bakalaura darba ietvaros tika izpētīti tehniskās analīzes trenda modeļi, atvasinātie indikatori, slīdošo vidējo un citu indikatoru pielietojumi grafiku un cenu prognozēšanā tehniskajā analīzē. Fundamentālajā analīzē tika apskatītās top down, bottom-up analīzes, uzņēmumu salīdzinošās vērtēšanas modeļi, un indikatori, pēc kuriem vadās iegādājoties konkrētu emitentu akcijas regulētā tirgū.
Pirmajā nodaļā analizēti akciju cenas ietekmējošie faktori: gan ekonomiskie, gan politiskie. Tam seko tehniskās analīzes pamatlicēju teorijas Džona Mērfija, Dow teorija un neliels ieskats tehniskās analīzes indikatoros. Analītiskās daļas otrā puse sevī ietver apskatu par fundamentālo analīzi, tās indikatoriem , nelielu vēsturi, un slavenu praktiķu un teorētiķu metodes. Īpaši uzmanību bakalaura darba autors pievēršt drošības maržas konceptam.. Secinājums ir minēts, ka salīdzinot divus indikatīvos rādītājus var redzēt reālo vērtību. Tiek pieminētas lēmumu pieņemšanas stratēģijas, kas ir balstītas uz īstermiņa un ilgtermiņa prognozēm. Tālāk darbā tiek veikta kandidātu analīze pamatojoties uz noteiktiem rādītājiem, kas arī ir aprakstīti tekstā neliela ekonomikā analīze, un tiek izvēlēti emitenti portfelim. Ar tehniskās analīzes palīdzību tiek prognozēts piemērotākais laiks konkrēto emitentu iegādei. Darba autors secina, ka ir pareizi izmantot abas metodes, taču laika trūkuma dēļ, ikdienas investoram ir jāsāk ar bottom up fundamentālo uzņēmumu izpēti. Tehniskā analīze var ātri parādīt punktu, kurā ir vislabāk veikt akciju iegādi. Pateicoties viegli pieejamai informācijai no sistēmas Bloomberg, autors neveic aprēķinus, izmantojot publicētos sistēmā rādītājus. Bakalaura darbā ir 45 lappuses,18 attēli, un 3 pielikumi. |