Abstract |
Šis maģistra darbs “Pneimatiskā pasta ietekme uz asins paraugiem” ir turpinājums autora 2013. gada bakalaura darbam par pneimopasta ietekmi uz asins paraugiem. Tā kā iepriekš izstrādātajā bakalaura darbā tika novērota pneimopasta transportēšanas ietekme uz asins paraugiem, kas netika nostiprināti kapsulā, tad maģistra darbā tikai pētīts, vai asins paraugu transportēšana pneimatiskajā pastā ietekmē to stabilitāti, ja paraugu stobriņi ir nostiprināti. Maģistra darba mērķis ir izstrādāt metodiku asins paraugu transportēšanai izmantojot pneimatisko pastu, lai mazinātu transportēšanas ietekmi un mazinātu risku sabojāt asins paraugus.
Lai sasniegtu mērķi, tika izvirzīti šādi galvenie uzdevumi: pārbaudīt, kā transportēšana pneimatiskajā pastā ietekmē asins paraugus, kas nostiprināti kapsulā pirms transportēšanas, un atrast faktoru, kas ietekmē asins paraugus transportēšanas laikā. Darbs sastāv no ievada, analītiskās apskata daļas, veikto mērījumu un aprēķinu detalizēta apraksta, mērījumu un aprēķinu rezultātu analīzes un secinājumiem.
Darba rezultātā tika izstrādāta metode paātrinājuma mērīšanai pneimatiskajā pastā, izpētīti paātrinājumi, kas rodas transportējot asins paraugus pneimatiskajā pastā, izvērtēti visi transportēšanas ceļi pēc to paātrinājumiem, noteikta trase, kurā ir lielākie paātrinājumu impulsi un asins parauga stabilitāte atkarībā no tā, vai paraugs ir bijis transportēts ar pneimatisko pastu šajā trasē, un vai tas ir bijis nostiprināts sūtīšanas brīdī, vai nē. Tika atrasts ietekmējošais faktors un izstrādāta metodika asins paraugu transportēšanai pneimatiskajā pastā.
Maģistra darbs satur 12 tabulas, 38 attēlus. Maģistra darba apjoms ir 63 lpp., darba izstrādē izmantoti 25 literatūras avoti. |