Abstract |
Bakalaura darba “Franšīzes biznesa modelis: “Stenders” gadījuma analīze” mērķis ir gūt padziļinātu izpratni par veidu kā noteikts uzņēmums izmanto franšīzes biznesa modeli uzņēmējdarbības veikšanā, kāds bija alternatīvais risinājums un kāds ir uzņēmuma finanšu veikums salīdzinājumā ar tuvākajiem industrijas konurentiem.
Lai rastu atbildes apskatītajai problēmai, tika veikta metodiska pieeja izmantojot gan kvalitatīvās, gan kvantitatīvās pētījuma metodes. Attiecīgi, kvalitatīvā pieeja izpaudās intervijās ar uzņēmuma vadību, lai gūtu priekšstatu par franšīzes izmantošanu uzņēmuma darbībā, bet kvantitatīvā pieeja tika izmantota finanšu veikuma aprēķinos un salīdzinājumos kā arī pieņēmumu modeļu izveidei. Visa fiansu informācija tika ievākta no Lursoft datubāzes.
Darbā secināts, ka (1) uzņēmums veiksmīgi izmanto franšīzes biznesa modeli, bet ir iespēja no tā gūt palielinātu labumu iekasējot royalty (honorāru/autoratlīdzības) maksu par uzņēmuma vārda izmantošanu, atbalstu; (2) vadoties pēc pieņēmumu modeļa secināts, ka konkrētajā gadījumā franšīzes biznesa modelis ir daudz izdevīgāks nekā attīstība ar saviem līdzekļiem; (3) kompānijas finanšu sniegums ir labāks nekā tuvākajiem industrijas konkurentiem.
Bakalaura darbs ir angļu valodā, tā kopējais apjoms ir 38 lapaspuses, un tajā ir 1 tabula, 8 pielikumi. |