Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Koka tiltu līmēto siju ražošanas tehnoloģiju izpēte” („Tilta pār Aiviekstes upi rekonstrukcija”)
Title in English „Study of Manufacturing Technology of Timber Bridge Glued Beams” („Reconstruction of the Bridge over the Aiviekste River”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor A.Paeglītis
Reviewer
Abstract Rīgas Tehniskās universitātes Transportbūvju institūta piektā kursa studenta Māra Zvēra bakalaura darba (ar inženierprojektu) darba tēma ir „Koka tiltu līmeto siju ražošanas tehnoloģiju izpēte” (Tilta pār Aiviekstes upi rekonstrukcija). Bakalaura darba mērķis ir izpētīt pilnu līmētās koksnes ražošanas procesu un izdarīt secinājumus par to, kā katra darba izpildes tehnoloģiskā fāze ietekmē izgatavotās produkcijas gala izmaksas un kvalitāti. Bakalaura darbs ar inženierprojektu sastāv no divām sadaļām, kur pirmajā sadaļā ir bakalaura darbs, un otrajā sadaļā ir inženierprojekts Bakalaura darba daļā tiek aprakstītas līmētās koksnes priekšrocības un trūkumi, iespējamie līmētās koksnes produkcijas veidi tiltu būvniecībā, koksnes līmēšanas process, līmētās koksnes ražošanas process, blokos līmētas koksnes izgatavošana, līmētās koksnes kvalitāti raksturojošās pazīmes un darba izpildes tehnoloģisko fāžu ietekme uz izgatavotās produkcijas gala izmaksām un kvalitāti. Bakalaura darbs tiek noslēgts ar secinājumiem. Inženierprojekta daļā tiek izstrādāts tilta rekonstrukcijas projekts. Sākotnēji tiek izstrādāti trīs skiču projekta varianti, no kuriem par gala variantu tiek izvēlēts, līmētās koksnes siju tilts ar dzelzsbetona brauktuves plātni. Bakalaura darbs ar inženierprojektu uzrakstīts uz 145 lappusēm, satur 14 rasējumus, 64 attēlus, 25 tabulas, un 1 grafiku. Darba izstrādei izmantoti 10 dažādi literatūras un informācijas avoti.
Keywords Līmētās sijas, koksnes līmēšana, koka līmeto siju tilts
Keywords in English Glulam beam, timber gluing, glulam beam bridge
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 01.01.2015 22:45:04