Abstract |
Maģistra darba tēma ir Koka siju pastiprināšanas un remonta iespējas analīze.
Darba mērķis ir izanalizēt koka siju pastiprināšanas un remonta iespējas.
Maģistra darbā ir aprakstīti koka konstrukciju tehniskā stāvokļa novērtēšanas kritēriji. Apskatīts būvju ekspluatācijas pasākumu komplekss, kas nodrošina to ilgmūžību un drošumu.
Veikts koka konstrukciju pastiprināšanas īpatnību apraksts, apskatīti tekošo un kapitālo remontu galvenie posmi.
Tostarp, saskaņā ar koka konstrukciju pielietošanas popularitāti dzīvojamo māju būvniecībā, ir klasificēti visplašāk izmantojamie liektie koka elementi.
Maģistra darbā ir aprakstītas koka pārsegumu remonta un pastiprināšanas tehnoloģijas. Ir izanalizēti praksē visplašāk izmantojamie koka pārseguma pastiprināšanas konstruktīvie paņēmieni, kā arī norādīta katra paņēmiena īpatnējā darbietilpība. Pēc to detalizēta apraksta un savstarpējas salīdzināšanas ir izvēlēts optimālākais pastiprināšanas paņēmiens apskatāmā objekta šķērsgriezuma palielināšana.
Koka siju pastiprināšanas analīze ir veikta, tam izmantojot analītiskā aprēķina metodiku. Iegūto rezultātu apstrāde pastiprināšanas racionālo parametru atrašanai, izmantojot sakarības starp nestspējas palielināšanu, sijas šķērsgriezuma augstumu, koksnes stiprības klasi un pastiprināšanas materiāla daudzumu, ir veikta ar datorprogrammas EdaOpt palīdzību.
Lai pārbaudītu aprēķina metodiku, Rīgas Tehniskā universitātes laboratorijā ir veiktas pastiprinātu koka siju eksperimentālās pārbaudes. Ir veikti pētāmo objektu aprēķini, tam izmantojot specializētās datorprogrammas, kas darbojas pēc galīgo elementu metodes (ANSYS, AxisVM).
Aprēķinu metodika tika sekmīgi pārbaudīta un verificēta ar skaitlisko un laboratorijas eksperimentiem, ka arī ar aprēķiniem datorprogrammās.
Maģistra darbs uzrakstīts latviešu valodā. Maģistra darbs sastāv no 87lpp. teksta, 43 attēliem, 14 tabulām un 30 izmantotās literatūras avotu nosaukumiem. |