Abstract |
Šobrīd optisko kabeļu līniju izbūve ir nozīmīgs telekomunikācijas nozares attīstības aspekts. Ārtelpu telekomunikāciju sistēma nodrošina pazemes kabeļu kanalizācijas un kabeļu tīklu izbūvi, piekārto kabeļu sistēmas, jaudīgu bezvadu sistēmu elementu izbūvi.
Kabeļu tīklu izbūvē uzņēmumi piedāvājam gan vara, gan optisko kabeļu risinājumus, tajā skaitā strauji Latvijā ienākošās iepūšamās optikas tehnoloģijas.
Bieži projektos, izvērtējot ekonomiskos aspektus, tiek secināts, ka kabeļu kanalizāciju izbūvēt nav ekonomiski izdevīgi, bet izdevīgāk ir kabeļus ieguldīt tieši gruntī, tomēr ir situācijas, kad tieši kabeļu kanalizāciju izbūve ir ieteicama. Ir iespējas ieguldīt kabeļus gruntī, izmantojot gan mazo tehniku (tādējādi saudzējot apkārtējo vidi), gan arī izmantojot jaudīgu kabeļu ieguldīšanas mehanizēto kolonnu, kas pielietojama gariem gabaliem.
Darba mērķis: Novērtēt optiskā kabeļa gruntī ieguldīšanas tehnoloģijas, atkarībā no izbūves ātruma un uzturēšanas izmaksām.
Darbu veido analītiskā un praktiskā daļa. Analītiskajā daļā ir aprakstīta optisko kabeļu izbūve atkarībā no ģeogrāfiskajiem apstākļiem, optisko kabeļu uzbūve un attiecināmie izbūves priekšnosacījumi, ģeogrāfisko aspektu ietekme uz optisko kabeļu izbūvi, kā arī veikta optisko kabeļu līniju izbūves salīdzinošā analīze.
Darba praktiskajā daļā ir veikta optiskā kabeļa ieguldīšanas tehnoloģiju izpēte.
Galvenie iegūtie secinājumi apliecina, ka ir nozīmīgi pilsētas teritorijās nodrošināt ekonomiski pamatotu tehnisko iespēju kopumu, ņemot vērā, ka tehnoloģijas nemitīgi attīstās un ir jāparedz to jaunās iespējas nākotnē, izmantojot risinājumu pārraidīt lielus datu apjomus bez traucējumiem un fiziskās ārējās ietekmes, kas ir būtiski visiem ilgtermiņa telekomunikāciju projektiem.
Šajā darbā ir 60 lapaspuses, 27 attēli, 14 tabulas un 22 literatūras vienības. |