Abstract |
Diplomprojekts sastāv no divām daļām: pētnieciskā daļa un inženierprojekts. Diplomprojekts izstrādāts Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē, būvniecības fakultātē, materiālu un konstrukciju institūta būvmateriālu un būvizstrādājumu katedrā, 2014. gadā, ar profesionālu palīdzību.
Pētnieciskā daļā tiek plaši pētīta un apskatīta tēma restaurācijas javas vēsturiskām mūrām ēkām. Darba laikā tiek pētīti un analizēti attiecīgi tēmai literatūras avoti, internet avoti, pārējie alternatīvi informācijas avoti, ka arī sava pieredze būvniecības jomā. Pētnieciskā daļā tiek aprakstīti restaurācijas darbu pamati, dažādi vēsturiskas ēkas pētīšanas veidi, ēkas sagraušanas cēloni, kā arī būvjavas attīstības vēsture, to īpašības un īpatnības, un būvjavas attīstībā, kas bija pielietoti Latvijā. Galvenais mērķis pētnieciskā daļā ir izmantojot mūsdienīgos un pieejamos materiālus, izstrādāt unikālo javu, līdzīgu vēsturiskam jāvām, kuri tika izmantoti vēsturisko ēku uzbūvēšanas laikā. Laboratorijas laikā, tiek veikti eksperimenta darbi, kas saistīti ar spiedes un lieces pretestības noteikšanu un elastības moduļu noteikšanu proporcionāli atšķirīgam cementam jāvām un proporcionāli atšķirīgam kaļķu javām. Eksperimentā daļā beigumā tiek izstrādātā java ar līdzīgam īpašībām kaļķu javām un tiek secināts, ka hipoteza ir apstiprināta.
Inženierprojektā ir izstrādāts Siguldas vidusskolas jauns projekts. Inžēnierprojektā ir iekļautas šādas nodaļas: arhitektūras sadaļa, būvkonstrukciju sadaļa, būvdarbu tehnoloģiju sadaļa un ekonomikas sadaļa. Būvkonstrukciju sadaļā ir projektēti sekojošie būvelementi: metāl kopne, nesoša saliekama dzelzsbetona kolonna, monolītais dzelzsbetona stabveida pamats. Ekonomiskā sadaļā tiek apskatīti metāl kopnes ar dažādo šķērsgriezumu. Izstrādāts būvdarbu veikšanas plāns, kalendārais plāns, viena lokālā tāme un koptāme.
Diplomprojekts satur 173 teksta lpp., 54 attēlus, 38 tabulas, 1 pielikums, 6 A1 formāta rasējumu lapas, 5 A0 formāta rasējumu lapas. |