Abstract |
Piegādes ķēžu pārvaldība ir plānošanas, izpildes un kontroles process no izejmateriālu, materiālu, nepabeigtas ražošanas, gatavas produkcijas, servisa un saistītas informācijas izdevumu samazināšanas skata, no pieprasījuma rašanas punkta līdz patērēšanas punktam, ieskaitot importu, eksportu, iekšējās un ārējās pārvietošanas. Tas ir līdz pilnai klientu prasību apmierināšanai.
Šodien loģistika pārdzīvo tapšanas etapu, kurā ir raksturīgas tādas īpašības, kā arvien palielinošā standartu loģistikas tehnoloģiju pielietošanas prakse dažādās biznesa nozarēs, loģistikas pozicionēšanas mēģinājumi, kā arī korporatīvas stratēģijas svarīgi elementi. Analoģiskam loģistikas tapšanas etapam bija pakļauti arī ārzemju uzņēmumi. Principiālā atšķirība ir tas, ka Latvijas uzņēmumi iziet to divās trijās reizēs ātrāk nekā ārzemju, protams, mēģinot pielietot viņu pieredzi.
Darbs sastāv no trijām daļām.
Pirmajā daļā ir apskatīti piegāažu ķēžu teorētiskie aspekti, to tapšanas un attīstības vēsture. Dažādu autoru attieksme pret terminoloģiju un zinātni kā tādu.
Otrajā daļā tiek aprakstīta informācijas tehnoloģiju pielietošana mūsdienu uzņēmējdarbībā, to tapšana un attīstība, kā arī detalizēti izklāstīts to pielietojums.
Darba trešajā daļā tiek definētas kļūdas, balstoties gan uz teorētisko materiālu, gan uz citu uzņēmēju pieredzi, ko pieļauj uzņēmumi strādājot ar piegāžu ķēdēm.
Darba noslēgumā tiek definēti priekšlikumi kļūdu nepieļaušanai un darba efektivitātes paaugstināšanai. |