Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language „Gaisakuģa barošanas ķēdes funkcionēšanas kontroles ierīces algoritmu un elektriskās shēmas izstrādāšana”
Title in English “Designing Algorithms and an Electrical Circuit for Aircraft Power Supply Circuit Functionality Control”
Author Sergejs Čepelovs
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.habil.sc.ing., prof. Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
Reviewer Dr.sc.ing., doc. Ilmārs Ozoliņš
Abstract Bakalaura darba tēma ir Gaisa kuģa borta tīklu kontrolēs ierīces funkcionēšana un elektrisko shēmu izstrādāšana. Darba mērķis ir izstrādat līdzstrāvas tīkla kontoles sistēmu, ka arī to elektrīsku shēmu. Kā petāmais objekts tiek paņēmta vidēji maģistrāla lidmašīna Bombardier DASH 8 Q 400 Next Gen. Galvenie informācijas avoti, darba veikšanai ir RTU galvenās bibliotēkas, konspekti un interneta resursi Tā kā parasti līdzstrāvas borta tīklu kontroles sistēmas veic kontroli tikai pēc sprieguma un ģenerātora izejas jaudas. Tāpēc ir nepieciešami izstrādat kontroles sistēmu, kurā ietīlpst arī strāvas kontrole. Strāvas kontroli veic devēji ar kompensācijas tīnumu, spriegumu kontroli veic komparātori. Galvēna priekšrocība izpētītajai kontroles sistēmai ir mazi gabarīti, iespēja kontrolet strāvu, augsta precizitāte, ērta pielietošana un efektīva shēmas stabilitāte. Aprakstošā daļa sastāv no 89 lapaspusēm, 6 tabulām un 46 attēliem
Keywords Līdzstrāvas borta tīkls, spriegumu kontrole, strāvu kontrole
Keywords in English DC distribution system, voltage control, current control
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 04.06.2014 18:47:55